Skip to main content

APRC komanda „ Šustros morkos“ - sveikatos viktorinoje Marijampolėje

Balandžio 9 dieną Marijampolės Profesinio rengimo centre organizuotas renginys „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė“, kuris buvo skirtas paminėti Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo Lietuvoje dvidešimtmečiui. Viktorinoje dalyvavo 15 komandų iš Marijampolės Rygiškių Jono, Vilkaviškio „Aušros“, Sūduvos gimnazijų, Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos, net 10 Marijampolės profesinio rengimo centro komandų, Alytaus profesinio rengimo centrą atstovavo komanda „ Šustros morkos“, kurią sudarė šie mokiniai: Edgaras Akopdžanjanas iš P6 grupės ir 4 mokiniai iš P12 grupės : Vitolda Vakauskaitė, Jolanta Bernatavičiūtė, Redas Šilanskas ir Tautvydas Padegimas, mokinius lydėjo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Modėjūtė ir Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos specialistė Renata Kuodienė. Pradžioje sveikinimo žodį pasakė Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Vidas Juozas Šalaševičius, kuris pasidžiaugė tokia dalyvių gausa, trumpai dalyvius pasveikino ir renginio organizatorė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Saldūnaitė. Komandoms reikėjo įveikti 4 užduotis: pirmoji „ Kas mes?“. Nuo plakato, eilėraščio ar šokio žingsneliu apibūdintų vitaminų komandos pristatė save .“Šustros morkos“ pristatė 2 namelius: vienas, pagamintas iš saldumynų ir nenatūralių priedų, o kitas – „sveikas“ iš vaisų, daržovių, sėklų ir kitų naudingų organizmui produktų. APRC komanda šią užduotį baigė šūkiu „Valgykim sveikai – atrodysim šustrai“. Mūsų pristatymas traukė daugelio dalyvavusių akį, ne vienas priėjo klausdamas apie „gamybos paslaptis“, pagirti už originalumą. Vėliau sekė testas, kurio metu komandos turėjo demonstruoti savo teorines sveikatos žinias, trečiosios užduoties metu moksleiviai turėjo pritaikyti išmoktas praktines pirmosios pagalbos žinias. Paskutinė – orientacinio sporto užduotis, kurios metu komandos turėjo pademonstruoti ne tik didelį greitį, bet ir didelį tikslumą.

Renginį prasmingai apibendrino Marijampolės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Laukaitienė teigdama, kad nesvarbu, kiek balų surinko kiekviena komanda, svarbiausia – draugystė. Ko gero, daugumai dalyvavusių maloniausia buvo tai, kad neliko pralaimėjusių – nebuvo nei pirmos, nei paskutinės vietos. Visos komandos gavo Marijampolės profesinio rengimo centro direktoriaus pasirašytus padėkos raštus už dalyvavimą, Marijampolės visuomenės sveikatos biuro įsteigtas dovanėles, taip pat šiltus palinkėjimus, kuriuos pačios komandos išsirinko nuo „ linkėjimų medžio“.

APRC komanda buvo papuošta oranžiniais Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro padovanotais marškinėliais, mokiniai grįžo puikios nuotaikos ir su noru dalyvauti panašiuose renginiuose.

Visa „Šustrų morkų“ komanda taria nuoširdų AČIŪ kolegoms iš Marijampolės, ypač visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Irenai Saldūnaitei už svetingumą, dėmesį ir puikų renginį.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Modėjūtė