Skip to main content

Pirmakursių šventė

Rugsėjo 19 d. Alytaus profesinio rengimo centre vyko jau tradicine tapusi pirmakursių šventė. Ji prasidėjo varžybomis, o baigėsi smagiomis krikštynomis ir diskoteka. Visų mokyklos skyrių pirmakursiai pirmiausia savo jėgas išbandė sportinėse rungtyse: estafetės ir virvės traukimo, baudų metimo į krepšį, rankų lenkimo. Smiginio rungtyje dalyvavo ne tik merginos, bet ir grupių vadovai, o nugalėtoja tapo S8 gr. vadovė Irma Jovaišienė. Virvės traukimo varžybas laimėjo P24 gr. (Automobilių mechaniko mokymo programa), kurios komandą sudarė šie mokiniai: Mantas Vilčinskas, Erikas Remeškevičius, Deividas Malinauskas, Artūras Žeima, Modestas Žėkas. Merginų estafetės rungtį laimėjo P33 gr. ( Prekybos įmonių vadybininko padėjėjo mokymo programa) atstovės: Sonata Naujalytė, Ieva Janukonytė, Reda Kliučinskaitė, Akvilė Lukaševičiūtė, Algida Patackaitė. Rankos lenkimo rungtyje nepralenkiamas buvo P24 gr. (Automobilių mechaniko mokymo programa) mokinys Mantas Vilčinskas. Baudų metimo varžybose tarp merginų nugalėtoja tapo Ramunė Petraškaitė iš P22 gr., o vaikinų tarpe taikliausiai baudas mėtė P24 gr. mokinys Erikas Remeškevičius. Smiginio rungtyje nugalėjo Silvija Krutulytė iš Ž14 gr. (Technikos priežiūros verslo darbuotojo mokymo programa). Nugalėjusi net keletoje rungčių P24 gr. tapo Sportiškiausia pirmakursių grupe. Grupės vaikinai nugalėjo ir specialioje rungtyje. Antro kurso P8 gr. vaikinai, kurie praėjusiais metais tapo pirmakursių šventės virvės traukimo rungties nugalėtojais, varžėsi su šių metų pirmakursių komanda, nugalėjusia šioje rungtyje. Ir nugalėjo šių metų laimėtojai – P24 gr.! Puiki sportininkų grupė, o jų auklėtojas – kūno kultūros mokytojas metodininkas Alvydas Urbonas.

Visų rungčių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti vardinėmis padėkomis, o čempionai ir atminimo medaliais.

Alytaus PRC šiai mokslo metais, kaip ir kasmet, yra Sveikatiados projekto dalyviai, todėl buvo nuspręsta sujungti projekto pirmąjį etapą „Vaisių ir daržovių mitingas“ su pirmakursių švente. Taigi visos krikštynos ir vyko šia tema.

Šventės kaltininkų laukė nelengvos užduotys, kurias organizavo MT ir vyresni mokiniai. Vien patekimas į salę jiems kainavo nemažai fizinių ir emocinių pastangų. Naujokams buvo užrišamos akys, kad jie nematytų, kas jų laukia toliau. O tada prasidėjo visos užduotys, kurių metu teko purvinti veidą ir rankas. Mokiniams buvo garsiai skaitoma PRIESAIKA, kurios jie griežtai ir sąžiningai turi laikytis visus mokslo metus bei perduoti ją „iš kartos į kartą“. Viską sąžiningai atlikę, išklausę ir pakartoję priesaiką pirmakursiai tapo mūsų mokyklos bendruomenės dalimi. Vėliau vyko „sveikuolių“ užduotys, kuriose mokiniai labai aktyviai dalyvavo. Teko lupti ir valgyti morkas, žalias bulves ir net svogūnus. Tačiau mūsų pirmakursiai tikrai šaunūs: suvalgyti net svogūną jiems pasirodė labai nesudėtinga. Tačiau sveika gyvensena susijusi ir su aktyviu gyvenimo būdu. Todėl užduočių buvo ir reikalaujančių fizinių jėgų. Tačiau ir čia mūsų naujokams nebuvo sunku. Todėl jie noriai dalyvavo visose rungtyse ir rinko prizus.

Mokykloje pagal kūrybinių partnerysčių projektą vieši 12 mokinių iš Vokietijos, kurie taip pat aktyviai dalyvavo pirmakursių šventėje.

Mokiniai dėkojo MT ir vyresniems mokiniams už nepakartojamas akimirkas, naujus draugus ir, žinoma, už tai, kad tapo pilnateisiais mokyklos bendruomenės nariais.

     

   

   

   

 

Metodininkė Aušra Jakubėlienė