Skip to main content

Pasaulinė širdies diena

1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną rengiami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais.

Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas ir rūkymas. Tad siekiant iš anksto užkirsti kelią širdies ligoms, rengiamos sveikos gyvensenos paskaitos, akcijos prieš rūkymą mokyklose. Riebus gyvulinis maistas užkiša kraujagyslių sieneles, jos tampa storos ir gali suplyšti. Plyšius užtaiso krešuliai, po truputį užkemšantys kraujagyslę. Tokiu būdu vystosi širdies infarktas ar smegenų insultas. Todėl ypač svarbu vartoti mažiau gyvulinių riebalų, daugiau augalinio aliejaus, daržovių ir vaisių.

Rugsėjo 26 dieną Pasaulinė širdies diena buvo paminėta Statybos technologijų ir verslo skyriuje. Mokytojams ir darbuotojams buvo matuojamas kraujo spaudimas, tiriamas cholesterolio ir cukraus kiekis kraujyje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė S. Strigunovienė ir jai padėjusios Alytaus miesto Visuomenės sveikatos biuro specialistės patikrino 23 mokytojų ir darbuotojų sveikatą.

I. Aurylienė

S. Strigunovienė