Skip to main content

STRESO VALDYMAS

Mokykloje patiriamas stresas, nuolatinis skubėjimas ir judėjimo trūkumas jau seniai tapo šiuolaikinio gyvenimo palydovais. Intensyvus gyvenimo tempas mus vargina ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Tačiau, kaip kiekvienas žiogelis turi savo smuikelį, taip ir kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į stresą. Kas vienam atrodo didžiulė nelaimė, kitam gali būti paskatinimas imtis veiklos.

Šių metų spalio 24. d. Alytaus profesinio rengimo centro M. Krupavičiaus žemės ūkio ir verslo skyriuje Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Justina Miliauskaitė vedė paskaitą ir mokė I kurso mokinius įveikti stresą. Paskaitos metu buvo diskutuojama šiomis temomis: ,,Kas yra stresas, kokios streso priežastys, streso poveikis sveikatai, kaip valdyti stresą, kaip išvengti streso?“. Žaisdami mokiniai mokėsi bendravimo ir bendradarbiavimo, lavėjo komandinio darbo įgūdžiai, vaizduotė, kūrybiškumas, dalyviai gebėjo atpažinti ir suprasti kitų emocijas ir jausmus. Mokiniai buvo puikiai nusiteikę, daug juokėsi.

Jei mus kas nors sąmoningai ar nesąmoningai erzina, visada geriau nusijuokti. Ne veltui sakoma, kad juokas padeda pakelti ir įveikti gyvenimo sunkumus. Juokas tarsi saulė, nes išveja blogį iš širdies. Nepamirškite, jog šypsena nieko nekainuoja.

Socialinė pedagogė Jūratė Gaučienė