Skip to main content

SAVAITĖ BE PATYČIŲ

Kovo 24 – 30 dienomis, jau penktą kartą, vyko veiksmo savaitė BE PATYČIŲ. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį ir sutelkti kuo daugiau žmonių, padedančių spręsti šią problemą.

Kaip ir kiekvienais metais, aktyviai prie veiksmo savaitės BE PATYČIŲ prisidėjo įvairiais renginiais ir mūsų bendruomenė.

Statybos technologijų ir verslo skyriuje psichologė Aldona Ciūnytė kartu su grupių vadovais vedė mokiniams užsiėmimus, diskusijas, žaidė žaidimus „Mes panašūs – mes skirtingi“, „Tolerancija – pakantumas kitam ir kitokiam“ (S95, S84, S74, grupėse). Socialinė pedagogė Greta Lagunavičiūtė išleido stendą apie vykstančias patyčias realiame, o psichologė - virtualiame gyvenime. Mokiniams buvo dalinami P12 grupės mokinio Lino Kavaliausko parengtas lankstinukai „Kas slypi internete ir ką turi žinoti?“.

Pramonės ir prekybos skyriuje specialioji pedagogė Reda Paplauskienė kartu su psichologe organizavo ir vedė užsiėmimus P20, P20*, P30 grupėse: demonstravo filmą apie elektronines patyčias ir vedė diskusiją apie draugiškus, pagarbius tarpusavio santykius. Specialistė Reda kartu su mokiniais pagamino pasitikėjimo dėžutes, į kurias mokiniai ir darbuotojai gali anonimiškai mesti laiškučius apie patirtas patyčias, išreikšti savo mintis, pasiūlymus, kaip kurti saugią aplinką mokykloje. Siekdami draugiškų ir pagarbių tarpusavio santykių, P30 grupės mokiniai sukūrė klasės taisykles. Informacinėje sistemoje buvo demonstruojama informacija apie patyčias, jų formas ir pagalbos galimybes.

M. Krupavičiaus žemės ūkio ir verslo skyriaus mokiniai su informacinių technologijų mokytoju Gintaru Batučiu paruošė lankstinukus ,,Aš noriu draugauti - nesityčiok". Kūno kultūros pamokose mokiniai žaidė tinklinio varžybas, taip išreikšdami vieni kitiems draugystę. Antro aukšto fojė buvo padėta anoniminė pasitikėjimo dėžutė, į kurią skyriaus mokiniai, mokytojai ir visi darbuotojai galėjo įmesti lapelius su raštiškai išreikštomis mintimis apie patirtas patyčias. Socialinė pedagogė Jūratė Gaučienė diskutavo su mokiniais apie draugystę, saugią aplinką mokykloje. Dėkojame Ž13 grupės mokiniui Deividui Savickui už paruoštą stendą.

Didžiąją dalį mūsų bendruomenės sudaro jaunimas, kuris turi laiko apmąstyti ir daug ką keisti savo gyvenime, o vyresnieji turi galimybę mokyti mokinius bendrauti ir bendradarbiauti su suaugusiais ir bendraamžiais, taikiai spręsti konfliktus, rodyti tinkamą pavyzdį, grindžiamą pagarba ir pasitikėjimu šalia esančiam žmogui.

Pasak "Vaikų linijos" vadovo dr. Roberto Povilaičio, „Patyčios turi liautis. O tam reikia daugybės žmonių ir organizacijų palaikymo bei nuolatinio darbo. Per „Veiksmo savaitę“ tikrai nesustabdysime patyčių, to būtų nerealu tikėtis. Tačiau „Veiksmo savaite“ siekiama sukelti rezonansą, parodyti, kad patyčioms Lietuvoje neturi likti vietos, kad skriaudėjai labai aiškiai pamatytų, jog yra daugybė žmonių, kurie nepalaiko kitų skaudinimo.“

   

 

Pagalbos mokiniui specialistės A. Ciūnytė, J. Gaučienė, G. Lagunavičiūtė, R. Paplauskienė