Skip to main content

Tarptautinė šokio diena 2014

Gražia tradicija tapo Tarptautinės šokio dienos paminėjimas Alytaus PRC. Kiekvienais metais balandžio 29 d. mūsų mokyklos kiemuose skamba muzika: vieni šoka, kiti žiūri, ploja, palaiko... Svarbiausia, kad visus lydi gera nuotaika, judesys ir muzika.

Projektas „Sveikatiada“ taip pat siūlo minėti šią dieną, todėl jau ketvirtus metus iš eilės mes organizuojame šią akciją. Kadangi šokti yra labai smagu, atrodo, kad net gamta džiaugiasi kartu: dar niekada neteko atidėti ar perkelti iš kiemo į patalpas šio puikaus renginio, nes visada jo metu šypsojosi saulė...

Tačiau mokiniai nedrąsūs, todėl šioje akcijoje dalyvauja nedaug mokinių. Mokiniai ne visada labai aktyviai nori šokti, nes tai yra viešas šokimas, kartais žiūrovų būna daugiau negu dalyvių. Tačiau tiems, kurie dalyvauja ir tiems, kurie stebi, būna smagu.

Kad akcija taptų populiaresne ir mokiniai nebijotų šokti kitiems matant, kitais metais galima mokinius mokyti šokti prieš tai: pamokų, neformaliojo ugdymo būrelių užsiėmimų metu. Galbūt pramokę šokti tai, ką reiks šokti viešai, mokiniai bus drąsesni.

Vis dėlto vienas iš pagrindinių sveikos gyvensenos ir puikios savijautos veiksnių yra fizinis aktyvumas. Šokis turbūt yra viena iš smagiausių ir visiems prieinamų fizinių veiklų, dovanojanti puikią savijautą, gerą nuotaiką, idealias kūno linijas, sveikatą ir dar daugybę kitų privalumų...

 

Aušra Jakubėlienė

APRC metodininkė (neformalaus ugdymo organizatorė)