Skip to main content

MES PRIEŠ SMURTĄ ARTIMOJE APLINKOJE

Alytaus profesinio rengimo centras dalyvavo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kartu su Lygių galimybių plėtros centru ir Vilniaus miesto krizių centru vykdomo projekto prieš smurtą artimoje aplinkoje konkurse profesinių mokyklų bendruomenėms „Pykčio galia”.

Konkurso tikslas – paskatinti iniciatyvas apie pozityvius pykčio panaudojimo būdus, mažinti smurtą, kurį artimoje aplinkoje devynis iš dešimties kartų patiria moterys. Įgyvendinti iniciatyvas, parodančias pozityvius pykčio panaudojimo būdus. Mokyklos buvo vertinamos pagal komandos dydį, iniciatyvų originalumą, nepritarimo smurtui artimoje aplinkoje idėjos skleidimą ir mokyklos bendruomenės ir/ar visuomenės įtraukimą.

Socialinių pedagogių O. Bernatavičienės ir G. Balkevičės iniciatyva, padedant S3 gr. mokiniui E. Gaidukevičiui ir P6 gr. mokiniui E. Akopdžanjanui buvo sukurta ir nufilmuota socialinė reklama „Bendraukime be pykčio“. Mūsų reklama buvo pripažinta viena iš trijų geriausių iniciatyvų tarp šalies profesinių mokyklų.

Dėkojame mokiniams, dalyvavusiems vaizdo klipo filmavime bei S80* gr. mokiniams ir jų vadovei J. Būtėnienei už raides užrašui „Bendraukime be pykčio“.

Gruodžio 9 d. Centre svečiavosi ir susitiko su Pramonės ir prekybos bei Statybos technologijų ir verslo skyriaus mokiniais Lygių galimybių plėtros centro projektų koordinatorė Giedrė Ramonaitė bei ekspertė Margarita Jankauskaitė. Viešnios pristatė projekto veiklas, aptarė smurto artimoje aplinkoje problemas, netinkamo elgesio pasekmes, supažindino su baltojo kaspino akcija.

Socialinė pedagogė ekspertė O. Bernatavičienė