Skip to main content

ŽALINGI ĮPROČIAI TAVO DRAUGŲ AKYSE

Gruodžio 12 dieną APRC Statybos technologijų ir verslo skyriuje vyko susitikimas su Artūru Šiukšta, Klaipėdos miesto savivaldybės narkotikų komisijos nariu, Lietuvos blaivybės „Baltų ainiai“ Klaipėdos skyriaus pirmininku, kuris skaitė paskaitą apie neigiamą cigarečių ir alkoholio poveikį žmogaus sveikatai. Renginyje dalyvavo 35 mokiniai ir mokytoja. Renginį inicijavo Alytaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Mokiniams buvo parodyta kokią didžiulę galią turi reklama. Tabako gaminių kompanijos stengiasi savo prekę įbrukti bet kokia kaina, todėl labai gerai apgalvoja savo šūkius, vaizdinius, asociacijas, kad kuo daugiau jaunų žmonių vartotų alkoholinius gėrimus ir rūkalus.

Jaunuoliams lektorius vaizdinėmis iliustracijomis papasakojo apie tiesioginę žalą žmogaus organizmui, kurią sudaro cigarečių ir alkoholio vartojimas. Alkoholis naikina nervines ląsteles, atima protą, suvokimą, o nikotinas labiausiai užteršia plaučius ir kraujagysles, skatina lėtinius susirgimus. Blogiausia tai, kad jų vartojimas gali privesti prie stipresnių narkotinių medžiagų vartojimo.

Išvada: jaunimas nori būti kuo arčiau suaugusių pasaulio, todėl stengiasi daryti tą patį, ką daro kiti, negalvodami apie skaudžias pasekmes sau ir aplinkiniams žmonėms.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stasė Strigunovienė