Skip to main content

GYVENKIME BE PATYČIŲ, BENDRAUKIME BE PYKČIO!

Šiais metais jau šeštą kartą iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ išjudino ir Alytaus profesinio rengimo centrą. Veiksmo savaitės tikslas nėra sustabdyti patyčias – to būtų nerealu tikėtis, kad ir kaip norėtume. „Veiksmo savaite“ siekiama sukelti rezonansą, parodyti, kad patyčioms Lietuvoje neturi likti vietos, kad skriaudėjai labai aiškiai pamatytų, jog yra daugybė žmonių, kurie nepalaiko kitų skaudinimo.

Pramonės ir prekybos bei Statybos technologijų ir verslo skyriuose buvo parengti informaciniai stendai mokytojams ir mokiniams, kaip elgtis susidūrus su elektroninėmis ar kitomis patyčiomis, kur kreiptis pagalbos. Socialinės pedagogės G. Balkevičė ir O. Bernatavičienė vedė grupių valandėlės patyčių tema. Grupių valandėlių metu mokiniai stebėjo Alytaus PRC mokinių sukurtą socialinę reklamą „Bendraukime be pykčio“, analizavo patyčių situacijas, diskutavo. Taip pat buvo atliktas tyrimas apie patyčias.

2014 m. lapkričio – gruodžio mėn. mūsų Centro komanda dalyvavo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kartu su Lygių galimybių plėtros centru ir Vilniaus miesto krizių centru skelbtame konkurse „Pykčio galia“. Šiam konkursui buvo sukurta socialinė reklama „Bendraukime be pykčio“ (kūrybinė grupė: socialinės pedagogės O. Bernatavičienė ir G. Balkevičė bei S3 gr. mokinys E. Gaidukevičius ir P6 gr. mokinys E. Akopdžanjanas). Šiame konkurse laimėjome antrą vietą, o prizas buvo apsilankymas ir pietūs boulingo klube. Todėl kovo 26 dieną 18 mokinių ir socialinės pedagogės lankėmės boulingo klube, kuris yra kavinėje „Juoda katė“. Išbandę savo jėgas boulingo takeliuose, pasistiprinę sočiais pietumis mokėmės bendrauti neformalioje aplinkoje. Kai kurie mokiniai boulingą žaidė pirmą kartą, todėl netrūko gerų emocijų ir liko geri prisiminimai.

Savaitės renginius vainikavo flashmobas „Bendraukime be pykčio“.

Dėkojame visiems, aktyviai dalyvavusiems „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2015“. Tikimės, kad panašios iniciatyvos sulauks dar didesnio mokinių ir darbuotojų dėmesio.

Socialinės pedagogės O. Bernatavičienė ir G. Balkevičė.