Skip to main content

Paskaita – diskusija „Privalai žinoti“

Paauglystė – sudėtingas amžiaus tarpsnis, kuris pasibaigia asmeniui pasiekus visapusę socialinę, fizinę, emocinę brandą. Daugeliu atveju paauglystė „pasunkina“ bendravimą tarp kartų, nors šiltas, nuoširdus bendravimas, atviras problemų išsakymas, galėjimas kalbėtis net ir pačiomis intymiausiomis temomis palengvina tą laikotarpį. Deja, bet ne visi paaugliai gali atvirai bendrauti su tėvais...

Balandžio 21 d. Pramonės ir prekybos skyriuje P50 gr. mokiniai ir jų vadovė Vida Bazaravičienė į valandėlę pakvietė visuomenės sveikatos priežiūros specialistę Renatą Kuodienę. Ji vedė prevencinę paskaitą - diskusiją „Privalai žinoti“.

Rengimas šeimai ir lytiškumo ugdymas yra nuolatinis, sistemingas procesas, kurį svarbu užtikrinti viso vaiko raidos proceso metu, dalyvaujant visiems mokyklos bendruomenės nariams ir šeimai. Su jaunuoliais šiais klausimais šeimos nariai dažniausiai drovisi kalbėti, todėl šios valandėlės metu diskutuojant su visuomenės sveikatos specialiste mokiniai rado atsakymus į dominančius klausimus apie lytinio brendimo metu iškilusias problemas, pasirengimą šeimai, taip pat apie ŽIV, lytiškai plintančias ligas bei kaip nuo jų apsisaugoti. Paskaitos metu taip pat buvo kalbėta apie paauglio asmens higieną, kuri svarbi ne tik kaip ligų prevencijos priemonė, bet ir kasdienė būtinybė, norint išlikti patraukliu tarp bendraamžių. Paaugliai po paskaitos gavo informacinės medžiagos, kuri padės atsikratyti kai kurių įsigalėjusių mitų ir paskatins saugesnei elgsenai.