Skip to main content

APIE PATYČIAS KITAIP

Rugsėjo 20 d. P70 ir P71 gr. mokiniai drauge su soc. pedagoge O. Bernatavičiene ir psichologe A. Ciūnyte vyko į J. Kunčino viešąją biblioteką. Alytaus J. Kunčino viešojoje bibliotekoje įsikūrusi Išmanioji Jaunimo erdvė pakvietė Alytaus profesinio rengimo centro mokinius į paskaitą - patyčios mūsų gyvenime - „Patyčios aštriau nei garstyčios... Todėl – Taip! Esu savo žodžių valdovas“. Paskaitą vedė psichologė Vitalija Pilipauskaitė - Butkienė iš Vilniaus.

Pasak jos, „lazdos ir akmenys gali sulaužyti mano kaulus, tačiau žodžiai gali sudaužyti mano širdį“. Ji pirmą kartą (patikino pati psichologė) papasakojo jaunai auditorijai apie vaikystėje patirtas patyčias ir jų poveikį tolimesniam jos gyvenimui. „Žodžio laisvė – tai galimybė pasakyti viską, kas tau svarbu, tačiau tokia forma, kad savo žodžiais nesužeistum kito“ – tęsė psichologė. Ji drąsino ir kvietė mokinius pamąstyti apie žodžius, kurie sužadina malonius ir nemalonius kitiems jausmus. Ragino atkreipti dėmesį į savo kalbą ir ieškoti pakaitalų nemaloniems žodžiams. Taip pat pasakojo apie savo įgyvendintas ir neįgyvendintas svajones, kai vienas žodis ar piktai pasakytas sakinys, gali sužlugdyti tavo svajones ir tikslo siekimą arba atvirkščiai skatinti ieškoti, tobulėti ir atrasti save.

Todėl labai svarbu suvokti, kad ir kiek daug mums reiškia kiti, tačiau kiek iš jų mus girdi, supranta ir pasako reikiamą žodį, kai jo labiausiai reikia, ir ar laiku bei tinkamai pasakome jį patys?!

 

Socialinė pedagogė O. Bernatavičienė

Psichologė A. Ciūnytė