Skip to main content

SKLANDĖ TOLERANCIJOS PAUKŠTĖ

Lapkričio 16 dieną visoje Lietuvoje įvairiose švietimo įstaigose minima Tarptautinė tolerancijos diena. 1995 m. UNESCO paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, ir kasmet ją mini daugelis demokratinių valstybių, o nuo 2003 metų ją paminėti Lietuvoje kviečia Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatina plėtoti pasitelkus pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos.

Atvira netradicine pamoka ši diena buvo paminėta ir Alytaus profesinio rengimo centre. Paminėjimą inicijavo ir pamoką vedė etikos mokytoja Sandra Kratavičiūtė ir istorijos mokytojas Rymantas Sidaravičius.

Tolerancijos pradų istorija prasidėjo XVI a. po Utrechto unijos įteisinimo, kai buvo uždrausta persekioti žmones dėl jų tikėjimo. Tolerancijos sampratą XVII a. tobulino anglų filosofas Džonas Lokas, XVIII a. – Volteras, XIX–XX a. Džonas Stiuartas Milis. Tik Po Antrojo pasaulinio karo – jau perbraižytame Vakarų pasaulyje susiformavo šiandieninės tolerancijos samprata.

Maloniai nuteikia ir šiai dienai dailės mokytojos Laimos Kitrytės-Valentukevičienės ir gimnazinių klasių mokinių darbai.

 

Istorijos mokytojas: Rymantas Sidaravičius