Skip to main content

PATIRTIES SKLAIDOS SEMINARAS ,,DARBUOTOJŲ SAUGA IR SVEIKATA: IŠŠŪKIAI IR GALIMYBĖS“, SKIRTAS PASAULINEI DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS DIENAI PAMINĖTI

2017 m. balandžio 21 d. Alytaus profesinio rengimo centre vyko seminaras šalies įmonių vadovams, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams, visiems, kam rūpi sauga darbe. Sulaukėme dalyvių iš Panevėžio, Vilniaus, Marijampolės, Kauno, Varėnos ir Alytaus regiono.

Seminaro dalyvius sveikino Vytautas Zubras, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius ir Vytautas Gegužis, VDI Alytaus skyriaus vedėjas, vyriausiasis darbo inspektorius.

Pristatyti išties įdomūs ir naudingi pranešimai, kuriuos skaitė daug patirties darbuotojų saugos ir sveikatos srityje turintys lektoriai:

• Darbuotojų saugos ir sveikatos būklė bei situacija Lietuvoje. Jonas Gricius, Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius.

• Aktualios darbuotojų saugos ir sveikatos teisinio reguliavimo problemos ir naujovės naujojo darbo kodekso kontekste. Dr. Vilius Mačiulaitis, Advokatų profesinės bendrijos iLAW partneris, advokatas.

• Darbuotojų mokymo, žinių tikrinimo naujovės, įsigaliojus Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimams. Jolita Urbanavičienė, VDI Planavimo ir veiklos stebėsenos skyriaus vyriausioji darbo inspektorė.

• Profesinės rizikos reglamentavimas Lietuvoje. Rizikos veiksniai įmonėse – jų vertinimas. Rita Zubkevičiūtė, VDI Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vyriausioji darbo inspektorė, Vytautas Gegužis, VDI Alytaus skyriaus vedėjas, vyriausiasis darbo inspektorius.

• OIRA – pagalba mažoms ir vidutinėms įmonėms atlikti profesinės rizikos vertinimą. Vesta Macė, VDI Techninės saugos skyriaus vyriausioji specialistė.

• Tinkamas būsimo darbuotojo parengimas – jo saugos ir sveikatos garantas ateityje. Genė Jakubauskienė, Alytaus profesinio rengimo centro darbų ir civilinės saugos inžinierė.

• Darbuotojų saugos ir sveikatos geroji praktika UAB ,,Baldeka“ ir UAB ,,Dzūkijos vandenys. Danguolė Šlikienė, Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialistė.

• Sveikas senėjimas turi prasidėti jaunystėje... Jolanta Jakubauskienė, Alytaus rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėjimo specialistė.

 

Seminaro metu savo UAB ,,SDG kodas“ darbuotojos pristatė asmeninių apsaugos priemonių, naudojamų darbuotojų apsaugai nuo rizikos veiksnių, pavyzdžius, konsultavo jų parinkimo klausimais.

Pertraukų metu demonstravome sukurtą filmą apie mokykloje esantį Darbų saugos ir statybos sektorinį praktinio mokymo centrą. Filmuotoje medžiagoje mokiniai rodė, kaip saugiai atlikti darbus aukštyje, šuliniuose, iškasose, vykdant krovos darbus.

 

Genė Jakubauskienė, darbų ir civilinės saugos inžinierė