Skip to main content

SUSITIKIMAI SU MOKINIAIS ,,PIRMASIS DARBAS – SAUGUS DARBAS”

Balandžio 28–oji – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena.

Tarptautinės darbo organizacijos iniciatyva Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena pirmąkart pažymėta 2001 metais. Šios dienos ištakos susijusios su Tarptautine darbe žuvusiųjų ir sužalotųjų atminties diena, kurią 1989 m. balandžio 28 dieną pirmąkart paminėjo Amerikos ir Kanados dirbantieji.

Tarptautinės darbo organizacijos duomenimis, pasaulyje kasmet du milijonai vyrų ir moterų miršta dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar dėl susirgimų, susijusių su darbu. Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus.

Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena siekiama atkreipti dėmesį į tą žalą ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygoms, į darbdavio pareigą pasirūpinti, kad jos būtų saugios ir nekenktų sveikatai, į būtinybę darbuotojui saugoti save ir kitus.

Pagrindinė žinia – negalima darbo laikyti visaverčiu, jei jis nesaugus, jei dirbant rizikuojama savo ar kitų sveikata ir gerove. Ši diena skatina prisiminti, jog saugaus darbo kultūra reiškia daug išsaugotų gyvybių ir nesužalotų likimų.

Šia proga 2017 m. balandžio 25, 26, 27 d. Pramonės ir prekybos bei Paslaugų verslo skyriuose vyko mokinių susitikimai su Valstybinės darbo inspekcijos Alytaus skyriaus darbuotojais ,,Pirmasis darbas – saugus darbas“. Susitikimuose dalyvavo pirmo, antro kurso ir tęstinio profesinio mokymo mokiniai. Pamokas mokiniams vedė Rasa Baležentienė ir Daiva Šarkienė, vyriausiosios darbo inspektorės.

 

 

Genė Jakubauskienė, darbų ir civilinės saugos inžinierė