Skip to main content

GERUMO DIENA

Lapkričio 14 d. – pilna skanumynų ir gerumo diena. Taip šią dieną pavadino Všį Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro darbuotojai bei ilgalaikės globos skyriaus gyventojai. Šiai dienai daugiausiai ruošėsi P79 gr. mokiniai, vadovaujami profesijos mokytojos Z. Krasnauskienės, prie jų prisidėjo dalis P56 gr. mokinių, vadovaujamų profesijos mokytojo Ž. Kudarausko. Mokiniai kepė pyragą, virė pertrintą moliūgų sriubą. Dalį produktų mums skyrė Lietuvos Raudono kryžiaus draugijos Alytaus skyrius, kitus atsinešė mokiniai ir mokytojai.

Centro globos skyriuje gyvena Alytaus miesto savivaldybės ir kitų Lietuvos Respublikos savivaldybių gyventojai, kuriems yra nustatyti socialinių paslaugų poreikiai pagal socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas metodikas, kuriems reikalinga ilgalaikė socialinė globa, dėl negalios ar ligos negalintys gyventi savarankiškai, nepakanka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros namuose, yra vieniši ar turintys vaikų (įvaikių), kurie dėl objektyvių priežasčių negali prižiūrėti tėvų. Skyriuje yra 39 vietos.

Atvykus į Globos skyrių mus pasitiko direktorė D. Gudzinevičienė, trumpai papasakojo apie skyriaus gyventojus, teikiamas paslaugas. Tada keliavome pas gyventojus, kurie nekantriai mūsų laukė. Kiekvienam gyventojui buvo pasiūlyta po dubenėlį sriubos ir pyrago, kurį jie pavadino pačiu skaniausiu pasaulyje.

Mokiniai ne tik vaišino gyventojus, bet ir turėjo galimybę su jais pabendrauti. Buvome kviečiame apsilankyti dažniau, todėl sutarėme dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Tikime, kad ši graži socialinė akcija taps tradicine.

Socialinė pedagogė O. Bernatavičienė