Skip to main content

Pilietiškumo pamoka mokykloje

Lapkričio 23- oji - Lietuvos kariuomenės diena, kurią minime nuo 1918 m., kai agresyvių kaimynų akivaizdoje skubėjome sukurti kariuomenę, kuri turėjo apginti jauną Nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Šiais laikais, nors ir esame NATO karinio bloko nariais, Lietuvos kariuomenei ir toliau tenka labai svarbus vaidmuo užtikrinti šalies saugumą ir pasirengti atremti bet kokią galimą agresiją.

Lapkričio 22 - ąją dieną į mokyklą atvyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Alytaus 1-osios rinktinės kariai. Svečiai mums pristatė pranešimą apie krašto apsaugos savanorių pajėgų - aktyvaus rezervo pagrindinius tikslus: šiandien Krašto apsaugos savanorių pajėgos rengia karius Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotos gynybos užduočių vykdymui, padeda gyventojams stichinių nelaimių ir katastrofų metu, dalyvauja tarptautinėse operacijose, teikia priimančios šalies paramą sąjungininkų pajėgoms. Sužinojome ir apie sąlygas norintiems tapti Krašto apsaugos savanoriais bei teikiamas jiems socialines garantijas.

Po paskaitos kariai atsakė į mokinių klausimus. Reikia pažymėti, kad savanoriška karo tarnyba domėjosi ir mūsų merginos.

Svečiai atsivežė ir pristatė naujausius ginklus, kuriuos naudoja pratybų metu. Todėl turėjome puikią galimybę iš arti pamatyti ginkluotę ir net išbandyti ginklų veikimo principus.

Susitikimas su kariais - tai netradicinė pilietiškumo pamoka, kuri pagilino mūsų žinias apie Lietuvos kariuomenę, sustiprino supratimą apie savanorišką krašto tarnybą ir padėjo suvokti, kad mūsų valstybės saugumas yra visų mūsų bendras reikalas.

 

Istorijos mokytoja F. Keblikienė