Skip to main content

Edukacinė išvyka į Vilnių

Lapkričio 23 dienos darganotą rytą išsiruošime į Vilnių, kur buvome numatę aplankyti Valstybės pažinimo centrą ir Valdovų rūmus.

Valstybės pažinimo centras mus sužavėjo savo šiuolaikiškumu ir informacijos pateikimo galimybėmis. Centre aplankėme 4 ekspozicijas. Jose turėjome galimybę suprasti, kaip laikui bėgant kito pilietybės samprata, ką reiškia būti piliečiu šiandien, kur gyvename ir kokie esame, kokia bendra atmintis mus sieja, kaip skirtingose valdžios institucijoje priimami sprendimai. Taip pat susipažinome su Prezidento rūmų istorija bei prezidento institucija, matėme užsienio šalių bei tarptautinių organizacijų dovanas Lietuvos prezidentams. Visos edukacijos metu galėjome naudotis planšetiniais kompiuteriais, patys rasti tą informaciją, kuri mums buvo reikalinga ir įdomi. Išbandėme ir interaktyvius žaidimus, sprendėme pilietiškumo testą, kūrėme savo asmeninį herbą, rašėme ir išsaugojome žinutę apie mūsų mokyklą, stebėjome ištraukas iš filmuotos medžiagos apie užsienio šalių vadovų vizitus Lietuvoje.

Trumpai pasidaliję edukacijos įspūdžiais iš Valstybės pažinimo centro patraukėme į Valdovų rūmus. Čia buvome sutikti muziejaus gido, kuris ne tik papasakojo apie muziejaus įkūrimo istoriją ir aplinkybes, bet ir pažėrė daug naujų faktų apie 14-16a. Valdovų rūmų gyventojų buitį, aprangą, papročius. Teko palaikyti savo rankose ir viduramžių riterio šarvus, ir neįprastą mums ąsotėlį bei odines rankines ir batelius, kurie buvo siuvami rankomis.

Buvo įdomu pereiti per didžiąsias rūmų menes, pamatyti puikius gobelenus bei paveikslus, kuriuose buvo vaizduojami Lietuvos valdovai, kunigaikštienės, kariuomenės vadai, žymiausios kovų scenos.

Pasivaikščiojimą po Valdovų rūmus užbaigėme bokšte gerėdamiesi Gedimino pilimi bei vakarėjančiu Vilniumi.

Ši išvyka padėjo mums pagilinti istorijos žinias, sustiprino mūsų suvokimą apie piliečių dalyvavimo valstybės gyvenime svarbą. Ir, žinoma, džiaugiamės, kad prasmingai praleidome dieną ir parsivežėme ne tik gerus įspūdžius, bet ir puikią nuotaiką.

 

Mokytojos I. Lygnugarė ir F. Keblikienė