Skip to main content

Popietė "Kas aš be tavęs būčiau,tėvyne?"

Kalbėti ir rašyti apie Tėvynę ir sunku, ir be galo lengva,Sunku, nes lyg ir nebėra žodžių, kurie nebūtų pasakyti,parašyti,išverkti ir net paniekinti. Lengva- nes nėra žmogaus,abejingo gimtai vietai,vaikystės atsiminimams,tuo labiau, istorinei praeičiai.

Likus 70 dienų iki Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio, APRC, Pramonės ir prekybos skyriuje vyko popietė, skirta šiai svarbiai istorinei datai paminėti..Ypatingai jai ruošėsi mokiniai,vadovaujami lietuvių kalbos mokytojų: studijavo poetų kūrybą apie Tėvynę,gimtąją kalbą,tautiečių išgyvenimus tremtyje,kalėjimuose. Jaukioje aplinkoje, degant žvakutėms,šalia trispalvės mokiniai jautriai perteikė tai,ką teko išgyventi mūsų tautai, žengiant Atgimimo keliu.

Ypač didelį įspūdį renginio dalyviams paliko susitikimas su buvusiu APRC mokiniu, dabartiniu Ariogalos gimnazijos istorijos mokytoju,politiku, "Misija-Sibiras" dalyviu Andriumi Bautroniu. Jis kartu su 15 misijos dalyvių lankėsi Sibiro krašte,susitiko su ten gyvenančiais lietuviais,tvarkė apleistas lietuvių kapines, gamino ir statė kryžius. Ten lankantis ypač skaudžiai prabyla mūsų tautos istorija,tačiau misijos įrodo, kad istorija - neužmiršta, ji atgyja jaunų Lietuvos žmonių širdyse.

Sunkų mūsų Nepriklausomybės kelią, jo įamžinimą liudija lituanistų aukšte surengta fotografijų paroda "Atgimusios Lietuvos paminklai". Šis renginys - įžanga į

garbingos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio sutiktuves.

 

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Zita Baziukevičienė

FailaiDydis
Lankstinukas175 KB