Skip to main content

GEOGRAFIJOS OLIMPIADA

Sausio 24 dieną mokykloje vyko mokyklinė geografijos olimpiada „Lietuva pasaulyje – pasaulis Lietuvoje“, skirta Lietuvos 100-mečiui.

Jei gatvėje sutikto žmogaus paklaustume „Kas labiausiai garsina Lietuvą?”, greičiausiai būtų išvardinti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukti objektai, paminėtas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Jonas Mekas, gal dar Lietuvių misija Afganistane ar krepšinis. Tačiau Lietuva pasaulyje žinoma ne tik dėl krepšinio, ją garsina įvairios sporto šakos, lietuviški prekės ženklai, aukštųjų technologijų pramonė, keliautojai, geografai, bei užsienyje gyvenantys lietuvių kilmės žmonės (tokių turime virš milijono). Užsienio lietuviai visada buvo ir yra neatskiriama tautos dalis.

 

Mokiniai olimpiadai ruošėsi iš anksto. Šimtmečio proga, mokiniai paruošė ir pristatė olimpiados dalyviams pranešimus apie žymius Lietuvos geografus – keliautojus, kurie daug nuveikė ne tik lietuviškajai geografijai, bet ir garsino savo gimtąją šalį pasaulyje.

 

Olimpiados laimėtojai: pirmoji vieta - Paulius Geraltauskas P 68, antroji vieta - Kamilė Ragelytė P 66, trečioji – Akvilė Gecevičiūtė S 33.

Sveikinimai nugalėtojams, ačiū visiems dalyvavusiems, sėkmės kituose konkursuose. Domėkitės ir gilinkite savo geografines žinias

Geografijos mokytoja Irma Lygnugarė