Skip to main content

Alytaus profesinio rengimo centre vyko Frankofonijos dienos minėjimas

Kovo 27d. Alytaus profesinio rengimo centre buvo minima Frankofonijos diena. APRC jau daugelį metų bendradarbiauja su įvairiomis švietimo įstaigomis iš Prancūzijos. 2017-2018 mokslo metais 21 mokinys iš Alytaus profesinio rengimo centro vyko į keturių savaičių stažuotes Prancūzijoje. Taip pat šių metų pavasarį mūsų centre praktiką atliks 14 mokinių iš Prancūzijos.

Frankofonijos dienos renginį pradėjo Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras tardamas sveikinimo žodį. Dalyvius pasveikino ir renginyje dalyvavusi Alytaus „Europe direct" informacijos centro vadovė Nijolė Vitienė. Mokiniai, keturioms savaitėms atvykę iš Prancūzijos, Nanto, profesinio licėjaus Louis-Jacques GOUSSIER, pristatė savo švietimo įstaigą bei pasirinktas mokymo programas. Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai pasidalino įspūdžiais iš stažuočių, vykusių Prancūzijoje pagal Erasmus+ projektą „Kokybiška stažuotė – žingsnis link sėkmingos karjeros“ Nr. 2017-1-LT01-KA116-034983. Renginį papuošė APRC mokinių dainos prancūzų kalba.

Renginio dalyviai vieningai sutiko, kad Prancūzų kalbos kompetencija yra reikalinga šiandieninėje Lietuvoje ir Europoje. 

Frankofonijos šalis vienija prancūzų kalba, tačiau kultūriniai šalių skirtumai yra nemaži. Frankofonija – tai 84 valstybės visuose žemynuose ir daugiau kaip 890 milijonų žmonių, kalbančių prancūzų kalba ar jos besimokančių. Tarptautinė Frankofonijos diena kasmet švenčiama kovo mėnesį., minint 1970 m. įkurtą Tarptautinę Frankofonijos organizaciją, kurios narė stebėtoja nuo 1999 m. yra ir Lietuva.