Skip to main content

ŽAIDIMAS APIE EUROPOS PARLAMENTO VEIKLAS ,,BALSUOJAM“

Balandžio 19 dieną mūsų mokykloje vyko paskaita apie Europos Parlamentą ir jo veiklą bei žaidimas ,,Balsuojam“, kurį mums vedė Europos Parlamento informacinio biuro Lietuvoje asistentė Natalija Bružienė. Pristatymo pradžioje viešnia mums papasakojo apie patį Europos parlamentą, jo sudėtį, EP narių ir partijų įvairovę, balsavimo tvarką, kokias sritis jų darbas apima. Nustebome sužinoję, kad net tokie dalykai, kaip šiukšlių rūšiavimas ar kalorijos, užrašytos ant maisto produktų pakuočių, yra Europos palamento darbas.

Po informatyvaus pristatymo buvome pasiruošę žaisti žaidimą ,,Balsuojam“. Žaidimo tikslas buvo atsidurti EP nario ,,kailyje“ ir pabandyti, dirbant komandoje ir atstovaujant skirtingom partijoms, pasiekti kompromisą dėl tam tikrų problemų sprendimo, pvz.: didelio cukraus kiekio vartojimo, plastikinių maišelių ir jų daromos žalos, didelio išmetamo maisto kiekio. Pasirodo, kad priimti komandoje atitinkamus sprendimus nėra taip lengva, nes kiekvienas atstovas gina savo partijos interesus. Mūsų priimti nutarimai buvo balsuojami parlamente. Deja, bet ne visiems sprendimams buvo pritarta.

Darbo pabaigoje asistentės mums išdalijo sąsiuvinius su reikalinga informacija jaunimui bei gražius rašiklius.

Ši neeilinė pamoka praskaidrino mūsų moksleivišką kasdienybę, leido pasijusti svarbiais ir galinčiais daryti įtaką, sprendžiant pagrindinius šalies gyvenimo klausimus. Manome, kad tie mokiniai, kurie dalyvavo žaidime, labiau pradės domėtis politika.

 

S21 grupės mokinė A. Kubričenkaitė