Skip to main content

Paminėjome Europos kalbų dieną

Kasmet rugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena- šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Šią dieną imta visuotinai minėti nuo 2001-ųjų. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, ugdyti pagarbą visoms Europos bei regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Alytaus profesinio rengimo centre anglų kalbos pamokų metu Europos kalbų diena buvo paminėta įvairiomis formomis. Dešimtokai pildė klausimyną, susijusį su Europos kalbomis, diskutavo apie kalbos svarbą tautos gyvenime bei kalbų mokėjimo įtaką buvimui visaverčiu žmogumi globalizacijos kontekste. Dvyliktokai gilinosi į EKA (Europos Kalbų Aplanko) reikalavimus, taip pat žiūrėjo mokinių sukurtus vaizdo klipus apie Europos kalbų dieną. P85 grupės mokiniai diskutavo apie tai, kokią kalbą būtų sunkiausia išmokti, bandė įsiminti įdomias ir „linksmas” raides iš 25 šalių kalbų abėcėlės. P4 grupės mokiniai dalyvavo viktorinoje apie kalbas: atsakinėjo į klausimus apie Europos šalis ir jos kalbų subtilybes, geriausiai pasirodę mokiniai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Taigi, anglų kalbos pamokų, skirtų Europos kalbų dienai paminėti, tikslas buvo ne tik skatinti toleranciją kitoms kalboms bei kultūroms, bet ir ugdyti pasididžiavimą savo gimtąja kalba, norą būti ne tik savo krašto, bet ir pasaulio piliečiais.

Anglų k. mokytoja R. Tarasevičienė