Skip to main content

PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS „GERIAUSIAS VAIRUOTOJAS EKSPEDITORIUS 2018“

Kiekvienais metais mūsų mokykloje organizuojamas (jau tradicija tapęs) tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus ir motorinių transporto priemonių vairuotojo kroviniams vežti mokymo programų profesinio meistriškumo konkursas. Pagirtina tai, jog kasmet jis tampa vis brandesnis, masiškesnis, įdomesnis ir patrauklesnis jame dalyvaujantiems mokiniams. Šiemet šios profesijos mokytojai Tomas Stražnickas, Algis Levulis ir Dainius Grėbliūnas dar labiau pasistengė jį organizuodami. Smagu, jog spalio 15-oji, kurią vyko konkursas „Geriausias vairuotojas ekspeditorius 2018“, pasitaikė itin šilta ir saulėta, visai neįprasta lietuviškam rudeniui. Dar šauniau, kad prie konkurso dalyvių prizų steigimo prisidėjo AB „Lytagra“, UAB „Lankava“, UAB „Nergita“. Konkursą sudarė trys teorinės dalys ir dvi praktinės užduotys, kurias turėjo įveikti visi konkurso dalyviai.

 

„Šio konkurso tikslas – išrinkti patį geriausią vairuotoją ekspeditorių, turintį puikią reakciją, gerai jaučiantį automobilį, išmanantį kelių eismo taisykles bei specialybės subtilybes, tą, kuris moka vairuoti profesionaliai. Šios profesijos atstovams itin svarbu jausti didelę atsakomybę prieš kitus eismo dalyvius. Kiekvienas būsimas vairuotojas ekspeditorius, kasmet išbandantis savo jėgas konkursuose, tampa vis geresniu eismo dalyviu. Pakartojamos specialybės žinios, kelių eismo taisyklės, praktikuojamasi įvairiose vairavimo įgūdžių rungtyse, įgytos naujos žinios taikomos praktiškai, ugdomas savarankiškumas ir atsakomybė, gerėja mokymosi motyvacija,“ – teigia vienas iš konkurso organizatorių profesijos mokytojas Algis Levulis.

 

Konkursas, kaip jau įprasta, susideda iš teorinių ir praktinių rungčių. Visi užsiregistravę dalyviai pirmiausiai varžėsi specialybės žinių patikrinimo rungtyje, kurios klausimai buvo tikrai ne iš lengvųjų. Atlikę šios dalies užduotis, dalyviai galėjo surinkti 50 taškų. Geriausiai sekėsi S33 grupės mokinei Akvilei Gecevičiūtei, surinkusiai 33 taškus.

Vėliau dalyviai varžėsi teisės aktų išmanymo ir tinkamo kelionės dokumentų sutvarkymo srityse. Čia taip pat geriausiai sekėsi Akvilei Gecevičiūtei ir jos bendraklasiui Martynui Griškevičiui, kurie surinko po 38 taškus iš 40 galimų.

Ne ką mažiau svarbi rungtis buvo KET išmanymo patikrinimas. S33 grupės mokinys Martynas Griškevičius padarė tik 2 klaidas ir surinko 28 taškus.

Teorines užduotis dalyviams pavyko įveikti per maždaug 2,5 valandos, o praktines vairavimo užduotis teko atlikti jau po pietų pertraukos.

Pirmoji iš rungčių – figūrinis važiavimas su KIA CEED automobiliu, kur dalyviams reikėjo kuo greičiau įveikti trasą (pateiktą žemiau) neišmetus teniso kamuoliuko iš lėkštutės, kuri buvo sumontuota ant automobilio variklio gaubto. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę trasa važiuoti du kartus, tad galutiniam vertinimui buvo pasirinktas geresnis rezultatas.

 

Šioje rungtyje geriausiai sekėsi S48 grupės mokiniui Edvinui Baidokui, kuris trasą įveikė per 1 min. 39 sek. ir už tai pelnė 50 taškų.

Antroji rungtis – tikslus manevravimas C1 (sunkvežimiai iki 7500 kg) kategorijos sunkvežimiu IVECO DAILY. Užduočiai pasunkinti sunkvežimyje buvo sumontuotas atviras indas su vandeniu, už kurio išlaistymą dalyviams buvo skiriami baudos taškai. Dalyviai trasa važiavo taip pat po 2 kartus ir buvo vertinamas geresnis laiko rezultatas. Trasos schema pateikta žemiau.

Šios rungties nugalėtoju tapo S48 grupės mokinys Daumantas Žitkus, trasą įveikęs per 2 min. 30 sek. ir už tai pelnęs 50 taškų.

Susumavus abiejų praktinio vairavimo rungčių taškus, daugiausiai jų (99 iš 100) surinko S48 grupės mokinys Daumantas Žitkus.

Visiems konkurso dalyviams mokyklos direktorius Vytautas Zubras ir Statybos technologijų ir verslo skyriaus vedėja Vilma Berankienė įteikė Padėkos raštus. Geriausiai teorijos žinių konkurse pasirodžiusiai dalyvei Akvilei Gecevičiūtei įteikti rėmėjų prizai. Visų rungčių nugalėtojais tapo:

I vieta – Daumantas Žitkus iš S48 grupės

II vieta – Laurynas Rudzikas iš S33 grupės

III vieta – Nerijus Ramaška iš S33 grupės

Nugalėtojams įteikti diplomai, medaliai ir rėmėjų prizai.