Skip to main content

Erasmus + projekto „Key to the Future – Robotics in Modern Education“ dalyvių susitikimas Italijoje

Gruodžio 10–14 dienomis vyko projekto „Key to the Future – Robotics in Modern Education“ dalyvių susitikimas Italijoje, Palerme. Susitikime dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Vengrijos, Rumunijos, Graikijos, Italijos ir Lietuvos. Mūsų mokyklai atstovavo P4 gr. mokinys Tomas Kuprinskas, P65 gr. mokiniai Gintvidas Boza ir Lukas Natulkevičius bei mokytojos Rima Tarasevičienė ir Edita Šidlauskaitė.

Mokiniai dalyvavo robotikos mokymuose Liceo scientifico statale Benedetto Croce mokykloje. Čia programavo ir konstravo robotus varžyboms, susipažino su mokyklos veikla bei erdvėmis. Taip pat projekto dalyviai aplankė didžiausią Palermo universitetą, dalyvavo paskaitoje ir stebėjo, kaip veikia studentų sukurti sraigtasparnio valdymo robotai bei robotas – ranka, skirtas automatizuotam žodžių rašymui. Lankytasi ir robotikos dirbtuvėse, kur buvo galima pamatyti, kaip robotus konstruoja įvairaus amžiaus vaikai ir jaunimas.

Projekto tikslas yra supažindinti jaunimą su robotikos svarba ne tik elektronikos ir programavimo srityje, bet ir versle. Taigi, projekte dalyvaujantys mokytojai ir mokiniai vyko į Katanijos miestą, į „ST life augmented“ įmonę. Čia klausė įmonės prezidento pranešimo apie įmonės veiklą Italijoje ir kitose pasaulio šalyse, apžiūrėjo įmonės patalpas bei muziejų. ST Microelectronics yra viena stambiausių kompanijų pasaulyje. ST siūlo pakankamai platų produktų paketą, todėl ši įmonė aprūpina klientus įvairiais elektronikos prietaisais panaudodama daugybę technologijų, dizaino formų ir didžiules gamybos jėgas.

Džiugu, kad visą savaitę mokiniai bendravo su bendraamžiais iš kitų šalių, dalijosi informacija apie savo mokyklas ir šalis, laisvalaikio praleidimo formas bei kartu aplankė įžymias Palermo vietas. Visus labai sudomino ST įmonės veikla, mokiniai uždavinėjo klausimus įmonės prezidentui, aktyviai dalyvavo visose organizuotose robotų konstravimo veiklose.

 

R. Tarasevičienė ir E. Šidlauskaitė