Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

11-asis „Mirono kelias“

2022 05 26

Šiemet, gegužės 20 d., po dvejų metų pertraukos, Daugų Vlado Mirono gimnazijoje įvyko 11-asis „Mirono kelias". Gimnazijų komandos su savo mokytojais atvyko iš Pivašiūnų, Miroslavo, Butrimonių, Varėnos „Ąžuolo", Alytaus Šv. Benedikto, Alytaus A. Ramanausko - Vanago gimnazijų bei komanda iš Alytaus profesinio rengimo centro. Sportininkams teko įveikti beveik dešimt kilometrų, o kiti komandos nariai dalyvavo istorinių žinių konkurse.


Šventė prasidėjo Daugų Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo renginio iniciatorius, kunigas Vidas Jelinskas. Po Šv. Mišių gimnazijų sportininkų komandos išvyko į Bukauciškių Vlado Mirono koplyčią, o istorijos žinovai – į gimnaziją, dalyvauti konkurse.


Į šį renginį atvyko garbingos viešnios: Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Paulė Kuzmickienė, Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, Daugų seniūnijos seniūnė Irma Kašėtienė. Viešnios tardamos žodį pabrėžė, kad labai svarbu žmogui ugdyti tiek fizinę, tiek dvasinę ištvermę, žinoti savo tautos istoriją, semtis iš jos stiprybės bei įkvėpimo.


Labai džiugu, kad tradicinis renginys „Mirono kelio" vėl „gyvas“, vėl sukviečia mokinius bei mokytojus.