Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Alytaus profesinio rengimo centras – inovatyvių mokymo programų rengėjas

2021 02 19

Alytaus profesinio rengimo centras projekto partnerio teisėmis dalyvauja Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) koordinuojamame švietimo srities tarptautiniame projekte ,,The Skills for the Digital Future of Plastic Factories: UPSKILL". Šis projektas orientuotas į praktinį pasirengimą plastiko liejimo derintojo profesijai.

Projekto tikslas – reaguoti į plastikų sektoriui būdingus darbo rinkos poreikius, projektuojant, pilotuojant ir įgyvendinant novatorišką plastiko liejimo mašinų derintojo profesinio mokymo programą, ypatingą dėmesį skiriant skaitmeniniams ir ekologiniams įgūdžiams bei verslumo kompetencijoms.

Šiuo projektu siekiama spręsti dvejopą problemą, susijusią su darbuotojų kompetencijomis plastiko sektoriuje ketvirtosios pramonės revoliucijos laikotarpiu: plastiko mašinų derintojo skaitmeninių įgūdžių trūkumą, pažangios gamybos technologijų pažinimą ir apskritai kvalifikuotų bei motyvuotų darbuotojų trūkumą įmonėse.

Projekte dalyvauja Lietuvos, Belgijos, Prancūzijos, Suomijos partneriai, kurių bendru darbu siekiama ugdymo turinį profesinėse mokyklose priartinti prie realaus įgūdžių poreikio darbo rinkoje.

Projekto partneriai atliko konkrečius, realius darbus. Parengė kvalifikacijų ir mokymo programos tyrimą, Europos kvalifikacijų sandaros modeliu pagrįstą profesinio mokymo programą, išsamią mokymo medžiagą studentams ir mokytojams, atliko parengtos medžiagos pritaikymą (pilotavimą) Lietuvos (Alytaus profesinio rengimo centre ir Visagino profesinėje mokykloje), Suomijos (TREDU) ir Prancūzijos (ISPA) profesinio mokymo įstaigose.

Džiugu, kad projekto mokymo medžiagos rengime dalyvavo ne tik Alytaus profesinio rengimo centro darbuotojai, bet ir savo žiniomis bei patirtimi pasidalino AB „Snaigė" plastikų perdirbimo darbų vadovas Mindaugas Petravičius ir AB „Astra LT" inžinierius – konstruktorius Raimundas Petravičius, kurių nuomone, UPSKILL projektas leis būsimiems darbuotojams po studijų įsilieti į darbo rinką pasirengusiems ir išmanantiems plastikų perdirbimo procesų subtilybes. Apžvelgiant mokymo medžiagos turinį, bene didžiausias dėmesys buvo skiriamas ne tik teorijai, bet ir gausioms praktinėms žinioms, įgytoms realioje gamybos įmonėje. Projekto metu parengtoje mokymo medžiagoje temos atskleistos koncentruotai, šiuolaikiškai ir įtraukiančiai.

Šiuo metu UPSKILL projekte atliekami paskutinieji darbai. 2020 m. gruodžio mėnesį buvo baigta testuoti plastikų liejimo mašinų derintojo mokymo medžiaga ir nuo 2021 m. sausio mėnesio, atsižvelgiant į gautas projekto dalyvių pastabas, pradėti korekciniai mokymo medžiagos darbai. Planuojama, kad 2021 m. gegužės pradžioje Lietuvoje bus pirmą kartą prieinama mokymo medžiaga, skirta plastikų liejimo mašinų derintojams rengti. Ja bus galima naudotis tiek profesinio mokymo mokyklose, tiek ir plastikų gamyklose. Projekto metu parengta medžiaga bus mokymo įstaigų interaktyviose skaitmeninėse bibliotekose.


Projekto rezultatai bus pristatyti paskutinėje virtualioje UPSKILL projekto konferencijoje 2021 m. balandžio mėnesį. Visi plastiko sektoriaus atstovai, būsimi ir esami darbuotojai kviečiami prisijungti prie būsimo finalinio projekto nuotolinio renginio. Registracijos nuorodą netrukus bus galima rasti projekto UPSKILL svetainėje.