Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Alytaus profesinio rengimo centre - LINPRA verslo pusryčiai

2020 02 06

Vasario 6 dieną Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA Alytaus profesinio rengimo centre organizavo LINPRA verslo pusryčius. Juose dalyvavo Alytaus regione veikiančių gamybos įmonių vadovai,  miesto meras Nerijus Cesiulis,  inžinerinių, technologinių ir kitų gamybos sektorių atstovai, Alytaus profesinio rengimo centro darbuotojai ir mokiniai.

Renginio pradžioje susirinkusius šiltai pasveikino mokyklos direktorius Vytautas Zubras. Jis pasidžiaugė, kad mokiniai, kurie mokosi Alytaus profesinio rengimo centre, bendradarbiaudami su verslo įmonėmis turi galimybę tobulėti ir daryti karjerą savo šalyje. Vadovas pabrėžė, kad mokslas ir verslas turi eiti kartu.

Susitikimo metu daug dėmesio buvo skiriama įmonių ryšių stiprinimui bei pramonės verslui aktualių klausimų aptarimui. Skaitomi pranešimai buvo įdomūs, visuomenei aktualiomis temomis.

LINPRA direktorius Darius Lasionis supažindino su asociacijos veikla ir verslui kuriama verte. Kalbėjo apie iššūkius ir galimybes Lietuvos inžinerinėje pramonėje. Pristatydamas asociaciją, vadovas akcentavo, kad pagrindinis jų tikslas – padėti įmonėms veikti efektyviau ir parduoti daugiau.

,,Siekiame padidinti sektoriaus įmonių konkurencingumą ir tarptautiškumą, paskatinti prekių ir paslaugų eksportą, padidinti mokslininkų ir inžinierių veiklos sinergiją, rūpinamės specialistų paruošimo kokybės gerinimu“, - kalbėjo D. Lasionis. Savo pranešime LINPRA vadovas pabrėžė, kad būtent Alytaus regione yra didžiausia inžinerinės pramonės dalis.

LINPRA eksporto vystymo projektų vadovas   Rokas Bekeris supažindino su LINPRA  planais 2020 metais. Lietuvos ir pasaulio ekonomikos situaciją apžvelgė ekonomistas Aleksandras Izgorodinas. Apie lyderystės iššūkius inžinerinėje pramonėje papasakojo vadovų paieškos kompanijos Pedersen & Partners konsultantas Martynas Striūkas. Susitikimo metu pristatyta ir LINPRA narės inovatyvios BCT įmonės, gaminančios tikslius mechaninius komponentus, sėkmės istorija.

Verslo pusryčiai užbaigti trumpa ekskursija į Alytaus profesinio rengimo centre esantį Inžinerinės pramonės sektorinio praktinio mokymo centrą. Renginio dalyviai apsilankė šiame mokymo centre veikiančiose mokomosiose metalo apdirbimo mechaninio valdymo, metalo apdirbimo programinio valdymo, suvirinimo, mechanikos, elektros technologijų, mechatronikos, elektrotechnikos ir elektronikos, elektroninių valdymo sistemų,  matavimų laboratorijose, susipažino su jose vykdoma veikla.

                                                                                                              Jaunųjų žurnalistų parengta informacija