Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

APLINKOSAUGINĖ KONFERENCIJA MOKINIAMS „ĮDOMIOJI EKOLOGIJA”

2022 03 18

Kovo 17-ąją dalis mūsų mokyklos mokinių dalyvavo nuotoliniame aplinkosauginiame renginyje „Įdomioji ekologija". Renginys skirtas pažymėti Pasaulinę Žemės dieną, parodant aplinkos apsaugos svarbą bei skatinant domėtis ir pažinti mus supančią aplinką bei gamtą.


Konferencijos dalyvius su artėjančia Žemės diena pasveikino eurokomisaras V.Sinkevičius ir Aplinkos Ministras Simonas Gentvilas. Jie kalbėjo apie klimato kaitą, gamtos svarbą, apie gamtinius išteklius, jų panaudojimą bei taupymą.


Konferencijos metu buvo apžvelgiamos tvarios aplinkos ir atsakingo vartojimo bei atliekų tvarkymo temos, pagrindžiant jas praktiniais Lietuvos ir pasaulio pavyzdžiais.


Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje politikos grupės vadovė Laimutė Piliukaitė trumpai pristatė ES Žaliojo kurso esmę ir 2030 m. klimato srities tikslus. Ji kalbėjo apie atsinaujinančias ir neatsinaujinančias medžiagas, apie tai, kaip keliauja mums pažįstami daiktai, apie „žaliųjų plaučių" plėtrą, inovacijas pramonėje.


Visi žinome, kad ne vietoje palikta šiukšlė teršia žemę, vandenį ir orą. Atliekas rūšiuoti būtina, nes taip išsaugome švarią ir sveiką aplinką sau ir ateinančioms kartoms. Tačiau ar tikrai žinote, kaip taisyklingai rūšiuoti? Ir kokias klaidas dažniausiai daro lietuviai? Apie tai pakomentavo atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas" marketingo ir komunikacijos vadovė Simona Rasalė.


Taip pat išgirdome ir mokinių požiūrį į tvarų gyvenimo būdo formavimą bei aktyvaus įsitraukimo būdus! Tik nuo mūsų priklauso rytojus!


Po konferencijos mokiniai dalyvavo protmūšyje „Žemės diena".

Geografijos mokytoja I.Lygnugarė
Biologijos mokytoja I.Aurylienė