Naujienos

APRC bibliotekoje - poezijos popietė poetui Justinui Marcinkevičiui atminti

2020 03 10

Kai žvelgiu į tave, manyje atsidaro akmuo

ir pasirodo žolelė – gležna, bet gyvybės pilna.

Imu už rankos tave, ir mes einame jos pažiūrėti.

(Justinas MARCINKEVIČIUS)

Kovo 10 dieną Alytaus profesinio rengimo centro bibliotekoje  vyko poezijos popietė, skirta paminėti poeto Justino Marcinkevičiaus 90-ąsias gimimo metines. Lietuvių kalbos mokytoja Irena Pusevienė susirinkusiems mokiniams papasakojo apie garsaus poeto, dramaturgo, sąjūdžio veikėjo gyvenimą. Renginio dalyviai skaitė pasirinktas poeto eiles, apžiūrėjo Justino Marcinkevičiaus kūrybos parodą, skirtą poeto jubiliejui.

Justino Marcinkevičiaus nuopelnai šaliai ir literatūrai įvertinti Nepriklausomybės metais: 2001 metais jis apdovanotas Lietuvos nacionaline literatūros ir meno premija. Per 100 rašytojo knygų – tai poemos, esė, vaikų literatūra ir kt. Pats poetas suskaičiavo  apie pusantro tūkstančio savo eilėraščių.

Tautos džiaugsmus, netesėjimus, paklydimus skaudžiai išgyvenęs poetas per savo jubiliejų šventes prašydavo mažiau ploti, daugiau įsiklausyti į lietuvišką žodį:

,,Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga’’.