Naujienos

APRC komanda – kūrybinių dirbtuvių-viktorinos „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ prisistatymų konkurso nugalėtoja

2020 03 03

„Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą," – tokiais M. Daukšos žodžiais į kūrybinių dirbtuvių-viktorinos „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi" dalyvius kreipėsi renginio, vasario 28 d. vykusio Kauno technikos profesinio mokymo centre, vedėja.

Respublikinės profesinio mokymo įstaigų mokinių kūrybinių dirbtuvių-viktorinos, skirtos lietuvių kalbos dienoms, tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją bei prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje.

Alytaus profesinio rengimo centrui atstovavo komanda, sudaryta iš 11-12 klasės mokinių: K. Butelevičiūtė (S45*), S. Barinaitė (P21*), G. Venčkauskas (S45*), G. Carigorocovaitė (P22) ir R. Piškinas (S55*). Prieš vykstant į konkursą reikėjo atlikti namų darbus – parengti prisistatymą, susijusį su konkurso tema, bei susikurti emblemą. APRC prisistatymas „Antano ir Petro krautuvė „Po grūšiu" buvo pripažintas pačiu geriausiu tarp 14 besivaržančiųjų komandų. Šmaikštus kalbininkės Kamilės ir Antano, vieno iš krautuvės „Po grūšiu" akcininkų, pokalbis apie parduodamas prekes pralinksmino ne tik renginio dalyvius, bet ir komisijos narius, negailėjusius mokiniams pagyrų už originalumą, kūrybiškumą bei gebėjimą prisistatyti neįprastu būdu.

Kūrybinėse dirbtuvėse-viktorinoje didžiausia sėkmė lydėjo Kauno profesinio mokymo įstaigų komandas: kauniečiai pasidalijo visas tris prizines vietas. Dalyvaudami protų mūšyje Alytaus PRC komandos nariai ne tik pasitikrino savo literatūrines žinias, bet ir smagiai praleido laiką bendraudami su mokiniais iš kitų mokyklų.

A. Abromaitienė, I. Pusevienė