Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Apsilankėme Vilniaus Knygų mugėje Europos Sąjungos stendo erdvėje

2020 02 24

Vasario 20 d. Alytaus profesinio rengimo centro MEPA jaunųjų ambasadorių grupė kartu su vyresniąja ambasadore Vijoleta Vaitulevičiene bei mokytoja Irena Puseviene vyko į LITEXPO Knygų mugę, kur aplankė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kartu su Europos Parlamento biuru Lietuvoje įsikūrusį Europos Sąjungos stendą. Čia daug sužinojome apie Europos Parlamento darbą, susipažinome su studijų galimybėmis užsienyje ir kt.

12 val. klausėmės pranešimo „Mikroplastikas: mažos dalelės – mažos problemos?“. Plastiko tarša – tai ne tik maišeliai ir vienkartiniai įrankiai, besivoliojantys gamtoje. Mikroplastikai – taip pat didelė problema. Plastikas suyra į milijonus mažų dalelių, mažesnių nei 5 milimetrai, patenka į gruntą ir su gruntiniu vandeniu keliauja į gražiausius vandens telkinius, tokius kaip mūsų Baltijos jūra. Mikroplastiko šaltiniai yra kosmetika, sintetiniai drabužiai, senos padangos ir netgi miesto dulkės. Mažiausiai 51 trilijonas mikroplastiko dalelių jau plūduriuoja vandenynuose. Kosmetikos priemonė savo sudėtyje gali turėti tokį pat mikroplastiko kiekį, kokį sudaro jos pakuotė. Skalbimo mašinoje skalbiant sintetinį drabužį 1,900 mikroplastiko dalelių patenka į nuotekų sistemą.

Ką siūlo ES? Šių metų rugsėjį europarlamentarai parėmė Europos komisijos ES masto plastikų strategiją, pagal kurią visos ES rinkoje esančios plastikinės pakuotės iki 2030 m. turėtų tapti perdirbamos, būtų sumažintas vienkartinių plastikų naudojimas. EP nariai taip pat paragino EK nuo 2020 m. uždrausti mikroplastikus, sąmoningai pridedamus į produktus, tokius kaip kosmetika ir plovikliai, bei imtis priemonių siekiant sumažinti mikroplastiko kiekį, išskiriamą į aplinką iš tekstilės gaminių, padangų, dažų ir kt.

Apsilankymas Europos Sąjungos stendo erdvėje buvo informatyvus ir naudingas.

                                                                         Alytaus profesinio rengimo centro MEPA jaunųjų ambasadorių informacija