Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

APSILANKYMAS SPEKTAKLYJE „CIVILIO DIENORAŠTIS“

2022 11 16

Siekiant kuo produktyviau pasinaudoti Kultūros paso teikiamomis galimybėmis, lapkričio 15 d. APRC mokiniams buvo organizuota išvyka į Alytaus miesto teatrą, kuriame buvo rodomas monospektaklis pagal ukrainiečių dramaturgo Pavlo Arie pjesę „Civilio dienoraštis".


Spektaklyje moderniu būdu (vaidino tik vienas aktorius) buvo perteikta žmogaus, išgyvenusio 14 siaubo ir įtampos kupinų dienų prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą, sielos istorija. Jautrūs, paties autoriaus išgyventi tekstai suteikė galimybę sužinoti tiesą apie tai, kas vyko.


Aktorius Vaidas Praspaliauskas, kurio vaidyba žavėjo originalumu, scenoje kėlė esminį klausimą: „Kaip gyventi, kai visas tau pažįstamas, mylimas, laisvas pasaulis tampa kitoks?" Netikėtai prasidėjus karui, žmogus nežino, kaip elgtis, iš kur semtis stiprybės nepalūžti. Aktoriaus pasakyta frazė, jog pesimizmas – per didelė prabanga susiklosčius dramatiškai situacijai, paskatino susimąstyti apie tai, jog mes ypač dažnai sureikšminame savo kasdienes „problemas", kurios tokiame kontekste tampa apskritai bereikšmės.


Pasibaigus spektakliui žiūrovai turėjo galimybę pabendrauti su spektaklio kūrėjais. Pokalbį moderavo Alytaus teatro direktorė I. Pilvelytė. Į žiūrovų klausimus atsakinėjo K. Romashenko, viešnia iš Ukrainos, atkreipusi dėmesį į tai, jog spektaklio metu ant jos šalies ir vėl krito bombos. Diskutuojant buvo prieita prie išvados, jog apie karą būtina kalbėti ne tik informacinio pobūdžio laidose, bet ir teatre, nes būtent meninė kalba paliečia pačias jautriausias žmogaus širdies kerteles.

A. Abromaitienė