Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Chemijos pamokos aplinkos apsaugos įstaigose

2023 11 15

Jau ne pirmi metai Aplinkos apsaugos agentūra ir Aplinkos apsaugos departamentas vykdo švietėjišką aplinkosauginę veiklą. Rūpintis aplinka – jau ne vien mados reikalas, tai būtinybė. Kiekvienas iš mūsų privalome prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Tik nuo mūsų elgesio priklauso, kokioje aplinkoje gyvensime mes patys ir ateinančios kartos.


Lapkričio 9 d. APRC 9* klasės mokiniai dalyvavo netradicinėse chemijos pamokose, kurios vyko AAA ATD Pietų Lietuvos aplinkos tyrimų skyriuje ir Alytaus gyvosios gamtos apsaugos skyriuje.


Mokiniai buvo supažindinti su laboratorijomis, naudojama įranga. Jiems buvo paaiškinta vykdomų upių, ežerų ir tvenkinių monitoringų tikslai bei svarba: kokie kokybės elementai ir kokie cheminiai rodikliai yra nustatomi skirtingų tipų monitoringo vietose, kokia tiriamų upių, ežerų ir tvenkinių būklė mūsų regione.


Mokiniai taip pat sužinojo apie vandenvalos objektų bei objektų, turinčių įtakos aplinkai, kontrolės svarbą ir būtinybę.
Alytaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Aistė Savenkovaitė papasakojo apie nelengvą aplinkosaugininkų darbą, kuris apima labai daug sričių: tai ir vandens telkinių, miškų kontrolė, brakonierių gaudymas naktimis ir visa kita, kas susiję su aplinkos apsauga. Aistė taip pat parodė darbe naudojamas priemones – antrankius, termovizorių, žiūronus, smaigus (reikalingus žiemą ant ledo). Ji papasakojo apie tai, kaip tenka konfiskuoti neleistinai žvejyboje arba medžioklėje naudojamus reikmenis. Parodė keletą „konfiskatų" – kilpų žvėreliams gaudyti ir kapkaną.


Tokio tipo pamokos itin naudingos įvairiomis prasmėmis: mokiniai ne tik įgijo žinių chemijos srityje, bet ir susipažino su aplinkosaugininko profesijos ypatumais. Tikėtina, jog tai dar labiau paskatins saugoti, tausoti ir mylėti mus supančią gamtą.

Chemijos mokytoja E. Dringelienė