Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Dalyvavome konkurse „Klimato kaitos atspindžiai“

2020 01 21

Konkurse „Klimato kaitos atspindžiai“ aktyviai dalyvavo Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai. Dvi mokinės tapo konkurso piešinio/ plakato nugalėtojomis. Sveikiname S45 grupės mokinę Eriką Varnelytę (profesijos mokytoja A.Stasionytė) ir P24 gr. mokinę Eivą Jarusevičiūtę (profesijos mokytoja S.Kazlauskaitė). Nugalėtojos gavo padėkos raštus bei atminimo dovanėles.

Lapkričio 18–24 d. Lietuvoje ir visoje Europoje buvo rengiama 21-oji kasmetinė „Globalaus švietimo savaitė“. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių – gilintis į 17-a Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus.

Savaitės renginius Europos šalyse inicijuojantis Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos 2019 metais daugiausiai dėmesio skyrė globalioms, su klimato kaita susijusioms problemoms. 2019-aisiais renginių tema „Paskutinis klimato šauksmas!“.

Globalaus švietimo savaitės renginius Lietuvoje organizuojant, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru kvietė mokyklas, būrelius, darželius lankančius vaikus kalbėtis apie kasdieninius mūsų įpročius, pasirinktą gyvenimo būdą, įsivaizduojamą ateitį ir būdus ją keisti.

Vienas iš renginių - meninės raiškos konkursas „Klimato kaitos atspindžiai“. Jis skirtas patraukti tų jaunųjų kūrėjų dėmesį, kurie ieško naujų, įdomių, aktyvių būdų kalbėti apie klimato kaitą, jos apraiškas ir poveikį mūsų kasdieniam gyvenimui ir visai planetai. Šis konkursas kvietė būti atidesniems mus supančiai aplinkai, pastebėti, kaip ją veikia klimato kaita bei mūsų veiksmai. Pasirinkę vieną iš dviejų temų „Tada ir dabar“ ir „Jei žemė būtų žmogus“ moksleiviai buvo kviečiami reikšti savo mintis, pastebėjimus nuotraukose ar vaizdo įrašuose, muzikos, poezijos ar rašto kūriniuose, piešiniuose ar plakatuose.

                                                                                                                                              Mokytoja I. Aurylienė