Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

EDUKACINĖ IŠVYKA Į KAUNĄ

2019 05 30

Gegužės 28 dieną P4 ir P5 grupės mokiniai buvo išvykę į edukacinę ekskursiją Kaune. Mokiniai aplankė Kauno IX forto muziejų, kuriame dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pabėgimas iš IX forto".


Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su filmuose ir knygose įamžinta 64 kalinių – lavonų degintojų – pabėgimo iš IX forto istorija bei sužinojo apie Holokausto įvykius Antrojo pasaulinio karo metais. Dalyviai turėjo susiskirstyti į komandas, įsijausti į bėglių vaidmenį: išsiaiškinti pabėgimo planą bei eigą ir atkartoti 1943 metų gruodžio 25 dienos įvykius.


Po to vykome į Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejų, kuriame dalyvavome edukacinėje programoje „Šaltasis karas" bei apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją. Po Antrojo pasaulinio karo dėl dominavimo pasaulyje varžėsi dvi supervalstybės: Jungtinės Amerikos Valstijos bei Sovietų Sąjunga. Ši konkurencija vos nesibaigė Trečiuoju pasauliniu karu bei atominio ginklo panaudojimu. Mokiniai komandinio žaidimo metu analizavo vaizdo įrašus apie JAV ir Sovietų Sąjungą, tapę „propagandistais", bandė įrodyti visapusišką vienos ar kitos šalies socialinį, ekonominį ir meninį pranašumą. Taip pat susipažino su Vietnamo ir Afganistano karuose naudotais rusų ir amerikiečių ginklais, išbandė rankų miklumą estafetėje sudėdami šovinius į dėtuvę.


Užsiėmimų metu dalyviai gilino istorines žinias, ugdė kūrybiškumą ir analitinį mąstymą, taip pat komandinio darbo įgūdžius.

L. Dailidaitė ir A. Pangonienė