Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Edukacinė išvyka į Kauną

2023 11 16

Lapkričio 14 d. P 57 grupės mokiniai ir bendrojo fizinio rengimo būrelio merginos dalyvavo Kultūros paso paslaugų organizatoriaus edukacijoje „Pirmieji krepšinio istorijos žingsniai arba kaip mes „susirgome" krepšiniu". Edukacija vyko Kaune esančiuose Lietuvos Krepšinio namuose.


Prieš įžengiant į Lietuvos Krepšinio namus, mokinius pasitiko krepšinio išradėjo Jameso Naismitho garbei skirta statula. Būtent apie šio žmogaus idėją sukurti krepšinį bei šios sporto šakos istoriją mums papasakojo Lietuvos Krepšinio namų gidas.


1891-1892 m. žiemą krepšinio išradėjui James Naismith paskelbus trylika pagrindinių žaidimo taisyklių, jau po metų, 1893-siais, tarp koledžo studenčių JAV įvyko pirmosios moterų krepšinio varžybos. Jas surengė moterims skirtų krepšinio taisyklių autorė, iš Alytaus rajono, Butrimonių, kilusi Senda Valvrojenska Berenson Abbott, kurios atminimui Butrimonių k. šiuo metu pastatyta skulptūra.


Lietuvos Krepšinio namuose turėjome galimybę apžiūrėti išskirtinę Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirtą ekspoziciją, išgirsti išsamių pasakojimų apie Lietuvos krepšinio istoriją, kuri prasidėjo prieš 101 metus, susipažinti su svarbiausiais Lietuvos krepšininkų ir krepšininkių laimėjimais bei pažiūrėti trumpametražį filmą, sukurtą specialiai Lietuvos Krepšinio namams. Taip pat mokiniai turėjo galimybę sužaisti Protmūšio žaidimą ir pasitikrinti savo žinias apie krepšinį. Laimėtojai buvo apdovanoti Krepšinio namų įsteigtais atminimo prizais.


Edukacinės išvykos metu mokiniai praturtino savo žinias apie krepšinio istoriją bei įsimintiniausius Lietuvos krepšinio laimėjimus, puikiai praleido laiką.


M. Mikelionytė, P 72 gr. mokinė