Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Erasmus+ KA229 projekto “Active Performant Personalized Lifelong Education“ partnerių susitikimas Alytaus profesinio rengimo centre

2021 10 26

 
2021 m. spalio 18 - 22 dienomis Lietuvoje, Alytaus profesinio rengimo centre vyko Erasmus+ projekto KA229 "Active Performant Personalized Lifelong Education" trečioji mokinių mokymosi sesija. Joje dalyvavo 35 projekto dalyviai iš Graikijos, Ispanijos, Portugalijos, Turkijos, Lietuvos ir Rumunijos. Rumunijos komanda dalyvavo nuotoliniu būdu. Mūsų mokyklos projekto dalyvių komandą sudarė mokytojai L.Dailidaitė, I.Grimalauskas, A.Pangonienė ir D.Radišauskienė bei P30 gr. mokiniai L.Uscila, V.Būtėnas, G.Paškevičius, M.Šimakauskaitė, P44 gr. mokiniai E.Karpovičius, N.Klimavičius, T.Žvirblis ir P20 gr. mokinys T.Ulevičius. Šio projekto tikslas yra aktyvus individualus mokymasis visą gyvenimą, kuris reiškia Europos mokinių ruošimąsi tolesnėms studijoms ir būsimos karjeros planavimą.

Mokykloje dalyviai turėjo daug veiklų. Pačią pirmą dieną visų šalių mokiniai bei mokytojai turėjo sudalyvauti suprogramuotoje viktorinoje „Laivų mūšis", kuriame buvo pateikti klausimai apie informacines technologijas, matematiką, istoriją, geografiją bei loginės užduotys. Viktorinos metu dalyviai suskirstyti tarptautinėmis komandomis bendravo anglų kalba, tobulino socialinius įgūdžius. Kitomis dienomis mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo įvairiose projekto veiklose – visų šalių mokiniai pristatinėjo sukurtas skaidres bei video filmus apie IT panaudojimą savo mokyklose bei pavojus slypinčius internete. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Mantas Struckas skaitė dalyviams paskaitą „Elektroninės patyčios", kurios metu buvo diskutuojama apie patyčias ir jų prevencijos būdus. Taip pat dalyviai aplankė Kauno Technologijos Universiteto elektros ir elektronikos fakultetą bei dalyvavo praktinėje edukacinėje veikloje „Virtuali realybė", kurios metu turėjo galimybę patys išmėginti žaidimus, kuriuos kuria Informatikos fakulteto studentai. Alytaus profesinio rengimo centre dalyviai mokėsi robotų programavimo bei 3D modeliavimo. Moksleiviai konstravo robotus, programavo robotų motorus ir jutiklius atlikdami tam skirtas užduotis. Kūrė su „Solidworks" programa 3D modelius, apdorojo su spausdinimo programine įranga ir spausdino su 3D spausdintuvu.

Po darbo sesijų projekto dalyviai vyko į įvairias edukacines ekskursijas. Jie aplankė Alytuje aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltą bei miesto parką. Taip pat susipažino su Kauno senamiesčiu, dalyvavo ekskursijoje Vilniuje, kurios metu vaikščiojo Vilniaus senamiesčio gatvėmis bei susipažino su žymiausiais ir svarbiausiais mūsų sostinės istorijos bei architektūros objektais. Taip pat projekto dalyviai turėjo galimybę nuvykti į Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklą. Tai vienintelė Lietuvoje „amerikoniška" mokykla. Joje moksleiviai dalyvavo dailyraščio rašymo žąsies plunksna „Žąsį pasikinkęs baltą dirvą aria..." edukacijoje. Ši edukacinė veikla paliko neišdildomą ispūdį projekto dalyviams.

Visi projekto dalyviai labai džiaugėsi, jog turėjo nuostabią galimybę bendrauti ir tobulinti anglų kalbos ir socialinius įgūdžius, įgyti daugiau žinių apie IT, virtualią realybę, robotų programavimą bei 3D modeliavimą. Per gana trumpą laiką jie susirado naujų draugų, daug sužinojo apie Lietuvą, jos istoriją, tradicijas bei papročius.