Naujienos

Erasmus + KA229 projekto “ Special methods for special students” mainų vizitas Rygoje

2022 07 12

Birželio 28 - liepos 04 dienomis vyko trečiasis Erasmus+ projekto "Special methods for special students" mainų vizitas Rygoje ( Latvija). Priimančioji Janio Rainio vidurinė mokykla sutiko jau draugais tapusius Rocha Peixoto, Potugalija vidurinės – profesinės mokyklos, Lenkijos, Chorzovo Technikos mokyklos, Turkijos Carsamba vidurinės mokyklos bei Alytaus profesinio rengimo centro mokinius ir mokytojus. Mainų pogramoje dalyvavo šie APRC mokiniai ir lydintys mokytojai: Lukas Čiurlionis, Laura Grigaitytė, Akvilė Kančytė, Tomas Sušinskas, Dominyka Vidūnaitė, Aurelija Vaitkevičienė ir Jolanta Ručienė.

Partnerių susitikimo tema: girdimasis (audio) mokymo/-si būdas matematikoje. Taigi, pirmiausiai į mūsų veiklas buvo įtrauktas apsilankymas Matematikos Muziejuje, kur susipažinome su matematikos vaidmeniu ir svarba įvairiausiose kasdienio gyvenimo ir kosmoso srityse.

Užsiėmimų metu aiškinomės, kurie, auditorijoje esantys mokiniai, turi polinkį mokytis audio būdu, t.y. kuriems mokytis padeda girdimoji atmintis. Kitose mokymosi veiklose patyrėme įvairias situacijas, išbandėme audio mokymosi būdą atlikdami matematines užduotis. Kiekvienas stengėmės atrasti sau labiausiai tinkančią situaciją bei patobulinti dalykinius ir asmeninius gebėjimus dirbdami tarptautinėse komandose.

Aišku, mokėmės ir kitais būdais: klausėmės gidų pasakojimų ne tik muziejuje, bet ir Rygos senamiestyje bei Jūrmaloje, Šlokenbeko dvare žaidėme komandos kūrimo žaidimus, pristatėme nacionalines virtuves, ragavome jų patiekalus, mokykloje susipažinome su J. Rainio vidurinės mokyklos istorija bei mūsų dienų aktualijomis.

Cėsyje dalyvavome LAMPA pokalbių šou. Klausėmės pristatymus ir diskusijas apie „Erasmus+" projektus Latvijoje. Cėsio pilyje „Livonijos ordino vienuolis" pristatė ordino magistro buveinę ir viduramžių kovų bei gyvenimo dvare peripetijas. Žaidėme viduramžių žaidimus, šokome šokius ir ragavome dvaro maisto.

Paskutiniąją dieną, naudodamiesi žemėlapiu, ieškojome Rygos „lobių". Turėjome surasti, nufotografuoti, atlikti užduotis ir nusiųsti projekto vadovei 12 – os žymiausių Rygos objektų detales. Tai buvo puikus pažintinis pasivaikščiojimas po Rygą, trukęs vos ne visą dieną.

Aišku, bendros nuotraukos, draugiški pasisėdėjimai, pokalbiai apie mokyklinį gyvenimą, „filosofavimai" apie gyvenimo prasmę, naujos draugystės – tai neformali, bet labai svarbi ir daug patirčių bei pamokų teikianti, projektinio susitikimo veikla.

Projekto koordinatorė Jolanta Ručienė