Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Projekto „Žalias pasaulis - žalia energija“ partnerių susitikimas Austrijoje

2021 11 23

Alytaus profesinio rengimo centro bendruomenė, suprasdama tvaraus elgesio mus supančioje aplinkoje svarbą, įsitraukė į Erasmus+ programos mokyklų mainų partnerysčių projekto „Žalias pasaulis - žalia energija" („Green world - Green energy") veiklas. Projektą koordinuoja gimnazija iš Wienner Neustadt miesto (Austrija). Projekto partneriai - Karaman miesto profesinė technikos mokykla (Turkija), Hunedoara vidurinė mokykla (Rumunija) ir Umberto Pomilo vardo technikos mokykla (Chieti-Scalo miestas, Italija).

Projekto tikslas - pagilinti mokinių supratimą apie alternatyvių energijos šaltinių svarbą tausojant aplinką ir natūralius išteklius. Įgyvendindami projektines veiklas sieksime šių svarbiausių uždavinių: įtvirtinti ilgalaikę mokyklos politiką taupant energiją ir tausojant aplinką bei skatinti kiekvieno mokinio tvarų gyvenimo būdą, kaip tolimesnio ekologiškai atsakingo ir sveiko asmeninio gyvenimo strategiją.

2021 m. lapkričio 15-19 d. Austrijos mieste Wienner Neustadt vyko pirmasis partnerių susitikimas. Mūsų mokyklos komandą sudarė mokytojos J. Ručienė (projekto koordinatorė), I. Aurylienė (biologijos mokytoja) ir 6 mokiniai: Mantas Vyšniauskas (P 32), Titas Žvirblis (P 44), Adomas Rasiukevičius (P 45), Simona Zdančiūtė (P 35), Miglė Aleliūnaitė (P 34), Vakarė Vinskaitė (P 34). Į susitikimą atvyko ir kitų šalių mokytojai su mokiniais. Austrų mokiniai susitikimuose dalyvavo nuotoliniu būdu.

Projekto dalyviai turėjo nemažai veiklų. Pirmojo susitikimo metu visi pristatė savo šalį bei mokyklą. Vykdydami projektines veiklas, dalyvavo ekskursijose, kur susipažino su alternatyvių energijos šaltinių Austrijoje - saulės šviesos, vėjo, biodujų bei vandens - panaudojimu. Buvo nuvykę į atliekų perdirbimo įmonę. Projekto veiklą apibendrino komandose kurdami e. knygą.

Projekto metu po užsiėmimų dalyviai lankėsi edukacinėse ekskursijose, kuriose susipažino su austrų istorija, kultūra bei menu.

Mūsų mokiniams kelionė paliko daug gražių, nepakartojamų įspūdžių. Kai kuriems tai buvo pirmasis skrydis lėktuvu, važiavimas traukiniu ar metro. Projekto metu susipažino su kitų tautų mokiniais, sužinojo apie jų kultūrą ir tradicijas, susirado draugų, patobulino anglų kalbos įgūdžius.

Mes, mokytojos, džiaugiamės ir didžiuojamės savo mokyklos mokiniais, kuriuos gyrė tiek austrų, tiek kitų šalių mokytojai. Jie pasirodė kaip aktyvūs, draugiški, komunikabilūs, besidomintys istorija bei kitomis įvairiomis temomis.

J. Ručienė, I. Aurylienė