Naujienos

Įgyta patirtis – labai vertinga mokiniams

2020 02 25

                       

Vasario 17-21 dienomis Graikijoje, Ksantės mieste, vyko Erasmus+ projekto KA229 ,,Active Performant Personalized Lifelong Education“ antroji mokinių mokymosi sesija. Joje dalyvavo projekto dalyvių iš Graikijos, Rumunijos, Ispanijos, Turkijos, Portugalijos komandos. Taip pat dalyvavo ir Alytaus profesinio rengimo centro komanda, kurią sudarė P20 grupės mokiniai: Meda Visockaitė, Mantas Leonavičius, Tautvydas Ulevičius, P24 grupės mokinė Edvina Grudzinskaitė bei mokytojos Aušra Pangonienė ir Daiva Radišauskienė. Šio projekto tikslas yra aktyvus individualus mokymasis visą gyvenimą, kuris reiškia Europos mokinių ruošimąsi tolimesnėms studijoms ir būsimos karjeros planavimą.

Mokykloje dalyviams buvo suorganizuota intensyvi mokymosi sesija. Jau pačią pirmą dieną visų šalių mokiniai pristatė skaidres apie ankstyvojo mokinių iškritimo iš švietimo sistemos lygį savo šalyse ir skirtumus pagal lytį bei regioną. Vėliau buvo demonstruojamos skaidrės, kuriose  pateiktas anksti pasitraukusių iš mokyklų mokinių skaičius ir priežastys. Taip pat vyko projekto partnerių diskusija apie patirtį nustatant ir organizuojant prevencinę ankstyvojo iškritimo iš švietimo sistemos veiklą mokyklose. Visų šalių moksleiviams namuose teko sukurti pristatymus apie savo mokyklos pranašumus bei trūkumus, pristatymo metu  vyko aptarimas.  

Kadangi projekto tikslas yra planuoti savo ateitį bei tolimesnę karjerą, mokiniai dalyvavo paskaitoje apie konfliktų valdymą ir interaktyviame seminare apie mokyklą, kuri rūpinasi savo mokiniais. Taip pat buvo dalyviams pristatyti Ksantės mokykloje naudojami mokymosi metodai, pravesta įdomi anglų kalbos pamoka, kurioje visi dalyviai dainuodami ir inscenizuodami tobulino anglų kalbos žinias.

Kitomis dienomis lankėsi vietinėje įmonėje  „Papaparaskevas“, gaminančioje saldumynus. Ten susipažino su įmonės istorija, veikla, turėjo galimybę stebėti gamybos procesą. Taip pat aplankė  įmonę Sunlight“, kuri specializuojasi kuriant bei gaminant baterijas ir energijos sistemas, skirtas pramoninėms ir pažangiausioms technologijoms. Mokiniai įmonėse atidžiai stebėjo vykstantį gamybos procesą, uždavinėjo įvairius klausimus ir vėliau pristatinėjo įmones mokykloje.

Mokiniams ir mokytojams buvo suorganizuota kultūrinė veikla. Projekto dalyviai vyko į edukacines ekskursijas. Aplankė Ksantės miesto senamiestį ir „Šešėlių“ muziejų, klausėsi miesto istorijos, kuris jau buvo minimas istoriniuose šaltiniuose XI amžiuje, lankėsi Vistonio lagūnos vienuolyne, Adviros miesto archeologiniame muziejuje, taip pat antrame pagal dydį Graikijos mieste Salonikuose ir įspūdingo grožio pajūrio miestelyje Kavaloje.

APRC mokiniai labai džiaugėsi, jog turėjo galimybę bendrauti anglų kalba su kitų šalių mokiniais bei tobulinti savo socialinius bei darbo tarptautinėje komandoje įgūdžius. Per gana trumpą laiką jie  susirado naujų draugų, daug sužinojo apie Graikiją, jos istoriją, tradicijas bei papročius.

Projekto dalyvė mokytoja Aušra Pangonienė