Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

,,Erasmus +“ projekto ,,Active Performant Personalized Lifelong Education“ pirmoji dalyvių mokymosi sesija Turkijoje

2019 12 04

                
Lapkričio 25 –29 dienomis vyko ,,Erasmus +" projekto "Active Performant Personalized Lifelong Education" dalyvių pirmasis susitikimas Turkijoje, Nazilio mieste. Susitikime dalyvavo Alytaus profesinio rengimo centro P4 grupės mokiniai Tomas Kuprinskas, Jotautas Mackevičius, Arnas Kizela ir S46 grupės mokinys Svajūnas Sidaravičius bei mokytojai Lilija Dailidaitė ir Irmantas Grimalauskas.

Mokykloje dalyviams buvo suorganizuota intensyvi mokymosi sesija. Visų šalių mokiniai pristatė skaidres apie savo mokyklas, sukurtus video filmus „Viena diena mokykloje" bei skaidres apie savo šalies švietimo sistemas. Mokiniai kūrė projekto logotipus ir pristatė juos. Jie dirbo tarptautinėse grupėse, kurias sudarė skirtingų šalių mokiniai. Taip pat kūrė pristatymus apie savo teises bei pareigas mokykloje, pristatė kiekvienos mokyklos ugdymo planus, aptarė panašumus bei skirtumus.

Kadangi projekto tikslas yra planuoti savo tolimesnę karjerą, projekto dalyviai aplankė Uguro šaldymo įrenginių gamyklą, esančią Nazilio mieste, kurioje susipažino su įmonės istorija, veikla bei partneriais užsienyje. Turėjo galimybę susipažinti su gamybos procesu. Taip pat aplankė „Jantsa" ratlankių gamyklą, kuri buvo įkurta 1977 metais. Ši kompanija tobulindama gamybos procesą išplėtė savo gamyklą iki 100.000 kvadratinių metrų ir kasmet pagamina 1800.000 ratlankių, kurių 75 procentai eksportuojami į įvairias pasaulio šalis. Mokiniai gamyklose vykdė apklausą ir kūrė šių kompanijų profilius bei juos pristatė mokykloje.

Taip pat mokiniams ir mokytojams buvo suorganizuota kultūrinė veikla. Aplankėme Pamukalės mineralines versmes – gamtos stebuklą, kuris dar 1988 metais buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas svarbiausių ir lankomiausių objektų Turkijoje, garsėjantis gydomaisiais terminiais šaltiniais ir baltomis kalcio terasomis. Vykome į Efeso miestą, kuris yra vienas geriausiai išlikusių antikinių miestų: vaikščiojant tarp jo pastatų griuvėsių galima matyti grįstas gatves ir aikštes, išlikusius puošybos elementus. Pasak legendos, šį miestą įkūrė karingosios moterys amazonės, o jo pavadinimas yra kilęs iš garsios Artemidės šventyklos. Taip pat aplankėme Mergelės Marijos Namą Lakštingalų kalne, kuriame galimai gyveno Marija. Marija paskutinius savo gyvenimo metus nusprendė gyventi atokesnėje, žalia augmenija apaugusioje teritorijoje.

Visą savaitę mokiniai bendravo anglų kalba su bendraamžiais iš kitų šalių, susirado naujų draugų, dalijosi informacija apie savo mokyklas ir šalis, patobulino anglų kalbos įgūdžius. Mokiniai sugrįžo namo įgiję naujų žinių, kupini įspūdžių ir laimingi, kad turėjo galimybę išvykti į susitikimą.
KA229 ,,Erasmus +" projekto tikslas yra aktyvus individualus mokymasis visą gyvenimą, kuris reiškia skirtingus gyvenimo aspektus (kultūrinį, istorinį bei skaitmeninį) ir įvairius iššūkius, su kuriais susiduria Europos mokiniai, ruošdamiesi tolimesnėms studijoms ir būsimai karjerai. Tai yra gerosios patirties mainų projektas, kurį sukūrė trys Portugalijos, Lietuvos ir Rumunijos profesinio rengimo centrai bei trys Turkijos, Graikijos ir Ispanijos gimnazijos. Pagrindiniai projekto uždaviniai yra mokinių motyvacija mokytis ir tolesnės karjeros planavimas: lankstumas ir prisitaikymas prie darbo rinkos, iniciatyvumas, kritinis mąstymas ir problemų sprendimas bei socialinė ir tarpkultūrinė sąveika.


Projekto koordinatorė Lilija Dailidaitė