Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

EUROPOS RAŠYTOJŲ DIENA

2023 03 28

Kovo 27-oji – Europos rašytojų diena. Šia proga Europos Komisijos iniciatyva vidurinės mokyklos visoje Europoje buvo kviečiamos dalyvauti „gyvo“ skaitymo akcijoje. Iniciatyvos tikslas – skatinti jaunus žmones skaityti. Kadangi esame programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ dalyviai, nutarėme atsiliepti į šį kvietimą.

 Pirmadienį mokykloje buvo surengta skaitymo balsu valandėlė. Džiugu, jog sulaukėme ir viešnios – V. Grišmanauskienės, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorės. V. Grišmanauskienė pasidžiaugė tokiu gausiu būriu dalyvių bei pati paskaitė ištrauką iš mokinių taip mėgstamo „Slapto Adriano Moulo dienoraščio“.

  Buvo skaitomi įvairių tautų rašytojų tekstai. Mokiniai rinkosi B. Ferrero, M. Burgess, S. Aleksijevič, C. McCullough ir kt. autorių kūrinių ištraukas. Skaitytos ir lietuvių poetų, A. Baltakio bei J. Erlicko, eilės.

 Popietė skaitant meniškai vertingus tekstus prabėgo labai greitai. Tikimės, jog tai paskatins jaunus žmones dažniau leisti laiką su knyga, o ne prie kompiuterio ekrano.

Jaunoji žurnalistė V. Mikailionytė, P 58 gr.