Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Filmo „Traumos išmintis“ peržiūra ir diskusija

2022 11 08

Lapkričio 7 d. APRC dešimtų klasių mokiniai, mokytojai ir švietimo pagalbos specialistai turėjo galimybę pamatyti dr. Gaboro Maté filmą „Traumos išmintis" (angl.k. „The Wisdom of Trauma"), įgarsintą lietuvių kalba, bei padiskutuoti filme keliamų problemų tema.


G. Maté teigia: „Trauma nėra tai, kas jums nutinka. Trauma yra tai, kas vyksta jūsų viduje dėl to, kas jums nutiko." Sudėtingas gyvenimo įvykis tampa trauma, kai jis užvaldo mūsų galimybes spręsti ir apdoroti problemas, kai kažkas mūsų viduje, jei nesunaikinama, tai labai stipriai supurtoma, kad mums sunku išeiti iš stresinio režimo ir vėl grįžti į vėžes, rasti vidinę ramybę ir stabilumą. Trauma – tai nematoma jėga, veikianti mūsų gyvenimus, turinti įtakos tam,  kaip mes gyvename, kokius santykius kuriame, kaip mąstome, jaučiamės, elgiamės ir pan.


Dr. Gaboras Maté daug dėmesio skiria vaiko raidos etapams, vaikystėje patiriamam stresui, kas turi įtakos ne tik priklausomybių atsiradimui, bet ir fizinei sveikatai, įskaitant autoimunines ligas, vėžį, dėmesio stokos sutrikimą (ADHD) ir daugelį kitų lėtinių ligų. Tikėdamas proto ir kūno sveikatos ryšiu, Maté pateikia platų požiūrį į traumą ir iš jos kildinamas problemas, apšviesdamas ir įgalindamas žmones skatinti savo ir aplinkinių sveikimą.


Po filmo peržiūros žiūrovai turėjo galimybę užduoti klausimus, pasidalinti įžvalgomis su filmą pristačiusia VšĮ „Blaivybės akademija" direktore Dalia Skunčikiene.

Mokyklos psichologė Aldona Ciūnytė