Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

INFORMACIJA BENDRUOMENEI

2020 09 11

  • Jei mokiniui mokykloje, bendrabutyje pasireiškia karščiavimas (37,3 ºC ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), jis nedelsiant izoliuojamas, apie tai informuojami jo tėvai.
  • Jei darbuotojui darbo metu pasireiškia karščiavimas ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai, jis turi nedelsdamas palikti įstaigos patalpas ir kreiptis konsultacijos Karštaja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju.
  • Jei gavote informaciją iš darbuotojo, mokinio ar jo tėvų apie jam nustatytą COVID-19 ligą, apie tai nedelsdami privalote informuoti įstaigos direktorių, kad būtų nustatyti sąlytį turėję asmenys ir jiems taikoma 14 dienų izoliacija.
  • Draudžiama į įstaigą atvykti asmenims, kuriems privaloma izoliacija izoliacijos laikotarpiu.

 

  • Primename, kad įstaigos darbuotojai, įstaigos lankytojai, mokiniai bendrose uždarose erdvėse (pvz., koridoriuose, laiptinėse, valgyklose, bibliotekose, poilsio kambariuose, salėse, bendrabučių bendrose erdvėse, renginiuose uždarose patalpose), pedagogai klasėse, kai klasėse neišlaikomas 2 metrų atstumas tarp žmonių, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Apsaugos priemonių gali nedėvėti neįgalumą turintys asmenys, kurie dėl savo sveikatos būklės apsaugos priemonių negali dėvėti ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

 

Informacijos šaltiniai

https://www.smm.lt/web/lt/naujienos/2020-2021-mokslo-metai/medziaga-dalintis

https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/nvsc-atsako-i-imoniu-atstovams-del-koronaviruso-gresmiu-kylancius-klausimus

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/visuomenei

https://koronastop.lrv.lt/lt/

http://www.ulac.lt/ligos/C/covid-19

 

Genė Jakubauskienė, darbų ir civilinės saugos inžinierė