Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

ĮVYKO MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ STAŽUOČIŲ PATIRTIES SKLAIDOS KONFERENCIJA

2019 12 20

2019 m. gruodžio 18 d. Alytaus profesinio rengimo centre įvyko Erasmus+ 2019-2020 m. m. mobilumo projekto sklaidos konferencija „ERASMUS+ PROGRAMOS MOBILUMO PROJEKTO „KOKYBIŠKA STAŽUOTĖ – GALIMYBĖ TOBULĖTI" NR. 2019-1-LT01-KA116-060313 MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ STAŽUOČIŲ PATIRTIES SKLAIDA".

Joje dalyvavo virėjo, konditerio, kompiuterių tinklų derintojo, padavėjo ir barmeno, higieninės kosmetikos kosmetiko specialybių mokiniai ir mokytojai, kurie pagal Erasmus+ programos projektą „Kokybiška stažuotė – galimybė tobulėti" Nr. 2019-1-LT01-KA116-060313 buvo išvykę į stažuotes 2019 m. Projektas yra skirtas Alytaus PRC mokiniams bei profesijos mokytojams ir ugdymo procesą organizuojantiems asmenims. Šiuo projektu siekiama apimti kuo platesnį Alytaus PRC vykdomų mokymo programų spektrą, todėl projektas turi net keturiolika priimančiųjų partnerių dešimtyje ES šalių - Estijoje, Ispanijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Portugalijoje, Danijoje. Visi partneriai yra profesinės mokyklos arba įstaigos, glaudžiai susijusios su profesiniu mokymu, dalis jų turi Erasmus+ mobilumo chartijas.
Pagal Erasmus+ programos mobilumo projektą „Kokybiška stažuotė – galimybė tobulėti" Nr. 2019-1-LT01-KA116-060313 jau stažavosi 27 mokiniai ir 5 mokytojai. Viso pagal šį projektą savo praktinius įgūdžius tobulins 121 Alytaus profesinio rengimo centro mokinys ir 24 profesijos mokytojai.
Sklaidos konferenciją atidarė ir jos dalyvius pasveikino Alytaus PRC direktorius pavaduotoja ugdymui Palmira Raginienė. Renginio metu mokiniai ir profesijos mokytojai dalinosi įgyta patirtimi: pasakojo kelionių į užsienio šalis įspūdžius, kalbėjo apie įgytus profesinius įgūdžius, Europos profesinių mokyklų novatoriškus darbo metodus, lygino Lietuvos ir užsienio profesinio mokymo sistemų panašumus, privalumus bei skirtumus, diskutavo, kaip galima būtų patobulinti profesinio mokymo procesą mokykloje remiantis užsienio šalių gerąja praktika. Virėjai ir konditeriai, stažavęsi Italijoje ir Ispanijoje, pavaišino konferencijos dalyvius savarankiškai pagamintais šių šalių tradiciniais užkandžiais bei saldumynais.
Sklaidos konferencijoje dalyvavo priimantys partneriai iš Italijos, kurie labai šiltai atsiliepė apie mūsų mokinius bei mokytojus, atlikusius stažuotę Italijoje.
Konferencijos pabaigoje Alytaus PRC direktoriaus pavaduotoja ugdymui dalyviams įteikė Europass mobilumo dokumentus.