Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Jaunųjų MEPA ambasadorių išvyka į Europos Komisijos atstovybę Lietuvoje

2019 11 20

Lapkričio 18 d. Alytaus profesinio rengimo centro jaunieji projekto MEPA ambasadoriai Miglė Ališauskaitė, Rokas Piškinas ir Rokas Šerpenskas, lydimi vyresniosios ambasadorės Vijoletos Vaitulevičienės, vyko į Europos Komisijos atstovybę Lietuvoje stebėti „Eurodebatų" finalą. Debatų tema - „Aš žalias*! Mada ar būtinybė".
„Eurodebatų" finale rungėsi šeši iš skirtingų Lietuvos miestų atvykę vyresniųjų klasių moksleiviai, kurie įveikė atranką 23 miestuose vykusiuose debatų renginiuose. Debatuose buvo vertinamos idėjos, jų originalumas ir pagrindimas, gebėjimas užduoti taiklius klausimus kitiems pašnekovams ir reaguoti į jų idėjas, išraiškingas ir įtaigus idėjų bei argumentų dėstymas.
*Žalias – tausojantis aplinką. Žalias gali būti drabužis, žalia gali būti arbata, žalias gali būti ir gyvenimo būdas. Išrinktoji Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė siekį, kad Europa iki 2050 m. taptų pirmuoju neutralaus poveikio klimatui žemynu.
Finalo metu kartu su susirinkusiais žiūrovais dalyvius vertino paskirtasis Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, žurnalo „IQ" vyr. redaktorius Ovidijus Lukošius, Humoro klubo nariai Mantas Bartuševičius ir Vaidotas Šiožinis.
Smagu, kad ir mūsų centro MEPA projekto jaunieji ambasadoriai buvo pakviesti stebėti Eurodebatus, išgirsti iš bendraamžių lūpų apie aplinką tausojantį gyvenimo būdą, pokyčius, vykstančius artimiausioje aplinkoje, užduoti klausimus finalo dalyviams, dalyvauti balsavime renkant debatų turnyro nugalėtojus.
Mokinius sužavėjo pertraukos metu grupės ,,N2" surengtas mokslo šou, kurio metu galėjome stebėti, kaip sušaldoma rožė, matyti, kaip mokslas veikia kūną. Pasirodymą vainikavo iš statinės pakilęs dūmų debesis.
„Eurodebatus" organizavo Europos komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai, bendradarbiaudami su Europos Sąjungos informacijos centrais „Europe Direct", žurnalu „IQ" ir „Humoro klubu".
Vijoleta Vaitulevičienė