Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Jaunųjų žurnalistų ekskursija į Vilnių: įspūdžiai išliks ilgam

2019 10 18

Spalio 17 dieną Alytaus profesinio rengimo centro jaunieji žurnalistai vyko į Vilnių. Pirmiausiai aplankė LRT: Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją. Po to Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje mokinių laukė įdomi edukacija ,,Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu".
Ekskursiją po Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją be galo įdomiai pravedė LRT fotografas Paulius Lileikis. Jis susipažindino su LRT istorija, parodė mokiniams LRT televizijos ir radijo žurnalistų darbą iš arti. Jaunieji žurnalistai aplankė ir LRT muziejų, kuriame išvydo daug įdomių eksponatų.
Įspūdį visiems paliko pastato lubos, kuriose dar likę skylės nuo kulkų ir primena tragiškus Sausio 13 – osios įvykius. Mokiniai pamatė ir filmavimo studijas, sužinojo, kaip vyksta tiesioginių transliacijų filmavimas. Pamatė netgi Gustavo virtuvę ir ,,Labas rytas, Lietuva" filmavimo studiją.
Vėliau jaunieji žurnalistai vyko į Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnaziją, kur poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas pravedė jiems įdomią pamoką ,,Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu". Pamokoje vyko neįtikėtina kelionė po taip gerai pažįstamus ir tuo pačiu dar niekada nepažintus pasaulius. Edukacijos metu aiškinosi, kaip veikia „Tautiškos giesmės" instaliacija, susidedanti iš Lietuvos Respublikos himno, pirmą kartą pasaulio istorijoje nuausto garso analizės juostos ir lazerio iliuminacijos, kuri apjungia garso, vaizdo ir judesio sinchroninę sistemą. Kalbėjo apie tai, kas iš tiesų valdo Lietuvą, kada kursime valstybę mes patys, ir kėlė daugybę kitų keistų ir išradingų klausimų.
Išvyką mokiniai užbaigė Vilniaus ,,Akropolyje", kur galėjo dvi valandas pabūti kartu, pavalgyti, papramogauti, pasidalinti patirtais įspūdžiais
Už suteiktą galimybę turiningai bei naudingai praleisti laiką sostinėje jaunieji žurnalistai nuoširdžiai dėkoja mokyklos administracijos darbuotojams.
Jaunoji žurnalistė Laipienytė Vismantė