Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Jaunųjų žurnalistų išvyka į Spaudos rūmus

2020 01 23

Sausio 23 dieną Alytaus profesinio rengimo centro jaunieji žurnalistai vyko į Vilniaus Spaudos rūmus. Aplankė juose įsikūrusią radijo stotį ,,Radiocentras“, pirmąją (seniausią) Lietuvoje spaustuvę AB ,,Spauda“. Taip pat užsuko į  populiariausio Lietuvoje žurnalo ,,Savaitė“ redakciją.

 Seniausioje Lietuvoje spaustuvėje AB ,,Spauda” mokiniai susipažino su jos istorija, vykdyta ir vykdoma veikla. Pamatė, kaip yra spausdinami laikraščiai, žurnalai, knygos. Tai pirma katalikų spaustuvė Vilniuje įkurta 1574 m. Čia buvo išspausdintos knygos, kurių reikšmę religiniam gyvenimui, lietuvių kalbos plėtrai bei mokslo pažangai pervertinti sunku: M. Daukšos ,,Postilė”, K. Sirvydo ,,Punktai sakymų”, lietuviški elementoriai ir t.t. XVIII a. viduryje spaustuvei suteiktas karališkosios spaustuvės vardas ir globa, ji pirmoji LDK pradėjo spausdinti laikraščius ir žurnalus.

Įkvepiančią paskaitą apie Lietuvos spaudos raidos kelią jaunieji žurnalistai išklausė žurnalo ,,Savaitė“ redakcijoje. Turėjo galimybę net pavartyti seniausius Lietuvos žurnalus, išleistus prieš beveik šimtą metų. Iš redakcijos visi išėjo laimingi ir su dovanomis. Redakcijos darbuotojai mokiniams padovanojo naujausius savo leidinius.

Linksmiausiai laiką jaunieji žurnalistai praleido radijo stotyje ,,Radiocentras". Ten susipažino su radijo žurnalisto darbu, sužinojo, kokių gebėjimų reikia įgyti norint tapti radijo žurnalistu.  Pamatė ,,Radiocentro“ žurnalistų darbą iš arti. Radijo stotis „Radiocentras“ – pirmoji privati ir ilgiausiai nenutrūkstamai veikianti radijo stotis Lietuvoje, transliuojanti iš Vilniaus nuo 1991 metų sausio 31 dienos.

Ekskursija buvo labai turininga, naudinga ir įdomi.

                                                                                  Alytaus profesinio rengimo centro jaunųjų žurnalistų informacija