Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

Juozas Tumas - Vaižgantas kitaip

2019 10 11

2019 - ji  metai skirti žymiam lietuvių rašytojui ir kultūros veikėjui Juozui Tumui - Vaižgantui atminti. Mokslo metams įsibėgėjant S 46/ S 47 grupių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis bei mokyklos bibliotekininkėmis nutarė netradiciškai paminėti 150 - ąsias rašytojo gimimo metines. Draugiškai pasiskirstę grupelėmis kibo į darbą - iš pačių įvairiausių šaltinių rinko informaciją apie šio žymaus lietuvių rašytojo gyvenimą ir kūrybą, gamino spalvingą informacinį stendą, piešė portretą. Vėliau visi drauge žiūrėjome LRT laidą ,,Žmonės, kūrę Lietuvą. J. Tumas- Vaižgantas“ bei dokumentinį filmą ,,Tumo kodeksas“.
Spalio 2 dieną bibliotekos skaitykloje vyko viktorina, kurios klausimai padėjo prisiminti charizmatišką rašytojo asmenybę. Paaiškėjo, kad Juozas Tumas- Vaižgantas į lietuvių literatūros ir kultūros istoriją įėjo  ne tik kaip XIX a. pab.-XX a. pr. rašytojas neoromantikas, ,,deimančiukų“ ieškotojas, tautinio charakterio kūrėjas, bet taip pat kaip daugelio amžininkų gerbiamas dvasininkas, patriotas, sunkiais spaudos draudimo metais rūpinęsis lietuviškais raštais, persekiojamas caro valdžios, visą savo gyvenimą tarnavęs Lietuvai. ,,O man visi geri ir visus myliu, bile tik dirbtų ir tarnautų Lietuvos pažangai,“- rašė J. Tumas- Vaižgantas. Ir šiandien žavi šios asmenybės sangviniškas temperamentas ir aukštaitiškas humoras, atvirumas naujovėms, meilė teatrui, operai ir fotografijai. Šiuos ir daugybę kitų rašytojo gyvenimo, kūrybos ir asmenybės faktų mokiniams pavyko atskleisti sukurtame informaciniame stende. Daug informacijos teikia ir mokyklos bibliotekininkių eksponuojama paroda bei lankstinukas. Šiomis veiklomis mes prisidėjome prie  Lietuvoje vykstančios  edukacinės akcijos ,, Juozas Tumas- Vaižgantas kitaip“.
Testamente rašytojas rašė: „Lietuvą ir lietuvius mylėjau, bet sentimentus jiems jau iškalbėjau savo raštuose – prašau pasiskaityti ir bus vis tiek, ar aš tebesu, ar nebesu“. Tad mums belieka  neužmiršti šių rašytojo žodžių.
Lietuvių kalbos mokytoja  Rasa Ščiučkienė