Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Naujienos

KONFERENCIJA „APLINKOSAUGINIS ŠVIETIMAS: NUO TEORIJOS IKI PRAKTIKOS“

2023 03 28

„Žemės valandos“ išvakarėse, kovo 24 d., penktadienį, Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje vyko konferencija „Aplinkosauginis švietimas: nuo teorijos iki praktikos“, kurioje dalyvavo ir Alytaus profesinio rengimo centro MEPA ambasadoriai. „Žemės valanda“ – pasaulinė akcija, kurios metu visi pasaulio gyventojai kviečiami valandai (nuo 20 iki 21 val.) išjungti nebūtinas šviesas ir leisti Planetai atsikvėpti. Šios akcijos metu įvairiose šalyse organizuojamos konferencijos, seminarai, įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į aplinkosaugines problemas. Šiemet „Žemės valanda“ minima kovo 25 d.

Konferencijos metu įvairių institucijų, nevyriausybinio sektoriaus ir meno atstovai pasidalino žiniomis ir praktikomis, metodais, kaip užtikrinti įtraukų aplinkosauginį švietimą tiek jaunimui, tiek suaugusiesiems. Konferencijos dalyviai gavo patarimų, ko reikėtų vengti ir kaip užtikrinti, jog aplinkosauginės švietėjiškos veiklos netaptų žalingos aplinkai,  taip pat turėjo galimybę Europos informacijos centre dalyvauti Europos Komisijos sukurtame virtualios realybės žaidime „Pasivaikščiok po 2050-ųjų metų Europą“.

Konferencija  mokiniams buvo įdomi ir  naudinga,  sužinojo  naujų dalykų, kurie pravers ateityje. Tai buvo galimybė išgirsti jaunimo požiūrį į tvaraus  gyvenimo būdo formavimą  bei aktyvaus įsitraukimo į jį būdus.

 

MEPA vyresnioji ambasadorė Vijoleta Vaitulevičienė